Категорія
Новини
Дата

Фіндиректор Revolut залишає посаду на тлі дворічних намагань фінтех-стартапу отримати банківську ліцензію у Великій Британії

Фінансовий директор британської фінтех-компанії Revolut Мікко Саловаара залишає посаду, яку обіймав упродовж двох років. У березні компанія втратила керівника банківського підрозділу у Великій Британії, пише The Financial Times.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У четвер Revolut повідомила, що Саловаара залишає компанію «з особистих причин». Його відхід відбувається на тлі дворічних намагань фінтех-стартапу отримати банківську ліцензію у Великій Британії. Наразі цей процес «майже зупинився», зазначає видання.
  • Гендиректор Revolut Микола Сторонський вже відреагував на звільнення Саловаари: «Я дякую Мікко за його внесок і бажаю йому успіхів у наступних карʼєрних кроках».
  • Джеймс Редфорд, виконавчий директор Revolut NewCo UK, відділу, який займався питанням банківської ліцензії у Великій Британії, пішов з компанії у березні цього року. Про це свідчать дані у його профілі LinkedIn та документи, подані до Companies House, британського корпоративного реєстру. Раніше про його звільнення компанія не повідомляла.

Контекст

У березні Саловаара дав зрозуміти, що тривалий процес отримання ліцензії добігає кінця, пообіцявши, що він почнеться «з дня на день». «Я вдячний за можливість працювати фінансовим директором групи в Revolut і, як і раніше, впевнений у майбутньому успіху нашої фірми», – заявляв він.

Звільнення Саловаари послідувало за відходом з компанії низки високопоставлених співробітників Revolut минулого року. Зокрема, звільнилася директорка з ризиків Великої Британії Вікторія Стаббс, голова британського підрозділу з дотримання нормативних вимог Джастін Вуттон і співробітник зі звітності з відмивання «брудних грошей» Метью Сеневиратне.

Фінтех-стартап Revolut, який оцінювався у $33 млрд у 2021 році – тодішній рекорд для приватної технологічної групи Великої Британії – подав заявку на банківську ліцензію в січні 2021 року. До цього Revolut отримав європейську банківську ліцензію від Банку Литви. 

Банківська ліцензія Великої Британії дозволила б пропонувати позики та інші послуги більш ніж 5,8 млн британських клієнтів. Це також допомогло б отримати інші банківські ліцензії на важливих ринках.

2021 року країни Європи згенерували дві третини з £626,2 млн доходу Revolut. На Велику Британію, де у фінтеху значно більше клієнтів, ніж у будь-якій іншій країні, припало 31%. Необанк поки що кредитує в Литві, Польщі, Ірландії та США. Щоправда, у 2021-му він видав кредитів лише на £16,4 млн.

Створені приблизно в один час зі стартапом Миколи Сторонського та Влада Яценка необанки Starling та Monzo отримали банківську ліцензію у Великій Британії у перші роки існування, коли ще не мали мільйонів клієнтів. Більший за них Revolut досі працює на ліцензії електронних грошей.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні