Мережа електроніки та побутової техніки ringoo, яка входить у Fozzy Group, припинить свою діяльність до 31 березня 2024 року. Компанія це зробила через те, що формат офлайн-магазинів втрачає актуальність. Про це Forbes Ukraine повідомили у пресслужбі Fozzy Group.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Після ретельного аналізу й обговорення потенціалу ringoo, ми зрозуміли, що в нашому контексті така бізнес-модель не має перспектив для розвитку», – повідомляє пресслужба Fozzy Group. Саме тому прийнято рішення до кінця березня згорнути цей бізнес, додають там.
- Серед причин закриття мережі у Fozzy Group називають поступову втрату актуальності регіональних офлайн-магазинів через стрімкий розвиток онлайн-торгівлі. Крім того, загальна ситуація в країні негативно впливає на рівень продажів, зазначають у Fozzy Group.
- До 31 березня триватиме «перехідний період» для виконання зобов`язань ringoo перед партнерами та покупцями. Fozzy Group планує допомогти працівникам ringoo з працевлаштуванням.
ringoo
ringoo (ТОВ «Гараж Мобайл Груп») – мережа електроніки і побутової техніки. Перший магазин відкритий у 2007 році. Станом на березень 2024 року, всього мережа має 76 магазинів у понад 50 містах України, кажуть у пресслужбі Fozzy Group.
У вересні 2018 року також був запущений інтернет-магазин ringoo.ua.
ТОВ «Гараж Мобайл Груп» входить у Fozzy Group Володимира Костельмана, випливає з даних YouControl.
За 2023 рік дохід ТОВ «Гараж Мобайл Груп» склав 266,6 млн грн, що на 25,5% менше, ніж у 2022 році, свідчать дані «Опендатабот». Чистий збиток компанії – 49,2 млн, вартість активів склала 376,8 млн грн.
Контекст
У Fozzy Group – диверсифікований портфель. Основний профіль – ритейл. Це продуктові супермаркети (мережі «Сільпо», «Фора», «Thrash!Траш!», Favore), а також фармацевтичні супермаркети «Біла ромашка» і мережа електроніки rіngoo.
У 2022 році Fozzy запустили сервіс доставки Loko у Києві – конкурента Glovo і Bolt Food. Із того часу він розширився на вісім населених пунктів. Кількість ресторанів-партнерів, з якими співпрацює сервіс та з яких можна замовити доставку, вже 600.
А нещодавно мережа супермаркетів «Сільпо» поглинула український інтернет-магазин із сервісом доставки свіжих овочів і фруктів OVO. Сума угоди сторони не розголошували.
Fozzy Group також володіє 18 закладами – це фудхоли «Сільпо» Resto на території супермаркетів, три ресторани Le Grill, що є частинами делікатес-маркетів Le Silpo та чотири окремі заклади. Є у групи Костельмана і непрофільний бізнес – мережа туристичних агенцій «Сільпо Вояж». Раніше вона мала 20 офісів у семи містах України, але станом на 2024 рік працюють лише два – у Києві та Львові.
Основні підприємства промислового напряму Fozzy — Ніжинський консервний завод, «Богуславський завод продтоварів» і ТОВ «Вогні Гестії». Крім того, у власності Fozzy логістичний оператор «УВК», розробник TemaBIT і онлайн-хімчистка MINK. Також група є основним акціонером ПАТ «Банк Восток».
У лютому 2024 року власник Fozzy Group Володимир Костельман інвестував у медичний центр «Доктор Сем». Це багатопрофільна клініка, в якій є, зокрема, амбулаторний прийом лікарів, діагностика, супровід вагітності, профілактичні щеплення. Всього в ліцензії заявлено 34 медичні спеціалізації, казав Forbes Ukraine на початку лютого співвласник клініки Сем Аганов.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.