Категорія
Новини
Дата

Франція розслідує корупцію у російському підрозділі Auchan 

Французька прокуратура розслідує діяльність російської дочірньої компанії Auchan у звʼязку зі звинуваченнями у шахрайстві та хабарництві співробітників групи з метою власного збагачення, пише Financial Times.

Ключові факти

  • Розслідування фінансової прокуратури Франції Parquet National Financier (PNF) було розпочато у березні 2020 року, але про його існування стало відомо лише нещодавно діловому журналу Challenges.
  • Зазначається, що Parquet National Financier розслідує звинувачення у фальсифікації тендерів та штучному підвищенні цін.
  • Цей випадок є ще однією проблемою в Росії для Auchan і його власників, які піддалися критиці за те, що залишилися в країні після вторгнення РФ в Україну, незважаючи на те, що багато західних компаній пішли. 
  • Прокуратура вивчає твердження про надання хабара іноземній посадовій особі, надання хабара фізичною особою, а також про співучасть та приховування цих злочинів, підтвердили Financial Times у компанії.
  • Обвинувальних висновків ще не винесено, декілька керівників були допитані, зокрема генеральний секретар Auchan Пʼєр Буксеншуц, його директор з міжнародної безпеки Ів Арно і колишній директор з безпеки в російській філії Ерік Галлієрде, а також інші нинішні та колишні співробітники.
  • Auchan заявив, що повністю співпрацює зі слідством. «Ашан» є потерпілим у цій справі і залишає за собою право приєднатися до справи як цивільний позивач, – йдеться у заяві компанії. – Метою розслідування є зʼясування фактів у російській дочірній компанії Auchan, але воно не спрямоване проти Auchan».
  • Справа повʼязана зі звинуваченнями у «шахрайстві та завищенні рахунків за продукти, які Auchan Росія купує у Росії, і тому це виключно російська проблема», додали у компанії.

Контекст

З моменту відкриття свого першого магазину в Росії в 2002 році Auchan розвинув мережу з 230 торгових майданчиків та понад 30 000 співробітників у країні, що становить близько 10% його виручки у 2022 році.

Критика щодо його рішення залишитися в країні посилилася у лютому, коли газета Le Monde повідомила, що мережа Auchan у РФ відправляла продовольство для російської армії. Газета також повідомила, що торгові точки Leroy Merlin у Росії дозволили проводити збори на підтримку воєнних дій перед своїми магазинами.

У березні Leroy Merlin оголосив, що продасть свій російський бізнес місцевому керівництву, скасувавши своє попереднє рішення залишитися в країні. Ця угода перебуває на розгляді регуляторів РФ, повідомляла тоді французька група Adeo, яка володіє мережею Leroy Merlin.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні