Категорія
Новини
Дата

Власник Leroy Merlin передасть бізнес у Росії місцевому менеджменту

Французька група Adeo, якій належить рітейлер Leroy Merlin, планує передати російський бізнес місцевому менеджменту, повідомила пресслужба компанії. Угоду ще повинні схвалити регулятори.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, після більш ніж 18 років роботи у Росії передача контролю над «Леруа Мерлен» місцевому керівництву має зберегти робочі місця для 45 000 співробітників та забезпечити продовження роботи.
  • «Цей процес є результатом роботи, розпочатої кілька місяців тому відповідно до міжнародних норм. Він слідує за призупиненням усіх нових інвестицій Adeo у Росії з початку конфлікту та поступовою незалежністю місцевих операцій», – сказано у релізі Adeo.
  • Угода має бути схвалена відповідними органами Росії.

Контекст

У березні минулого року керівництво російського офісу Leroy Merlin повідомило партнерам, що не планує закривати бізнес в РФ і навпаки розширює асортимент та збільшує кількість партнерів. Усі заклики українського офісу вийти з Росії – ігнорувались, згодом український підрозділ взагалі відрізали від усіх корпоративних засобів зв‘язку.

В Росії у Leroy Merlin є 112 магазинів, які приносять 18% продажів усієї групи.

Французька мережа Leroy Merlin після російського вторгнення закрила чотири із шести своїх супермаркетів в Україні – на Кільцевій дорозі, Броварському проспекті, в ТРЦ Retroville та в Одесі в ТЦ «Рівьєра», пиcав NV Бізнес. Працюють лише магазини по вул. Полярній та Саперно-Слобідській у Києві. Згідно із матеріалом, мережа може повністю піти з України, як це у свій час сталося з німецькими конкурентами OBI та Praktiker, вважають учасники ринку. 

Leroy Merlin програла конкуренцію «Епіцентру» та не змогла побудувати великий бізнес в Україні, а центральний офіс зацікавлений у розвитку на більш прибутковому російському ринку та не зважає на вторгнення РФ.

Національне агентство з питань запобігання корупції включило Leroy Merlin до списку міжнародних спонсорів війни. 

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні