Категорія
Новини
Дата

Французька Michelin продала російський бізнес місцевому дистрибʼютору

Французький виробник шин Michelin продав свої активи у Росії компанії «Пауер Інтернешнл Тайрс», сказано в пресрелізі.

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Зазначається, що французька компанія зупинила свою виробничу діяльність у Росії 15 березня 2022 року у звʼязку з початком війну в Україні.
  • 26 травня Michelin оголосила про підписання угоди з ТОВ «Пауер Інтернешнл Тайрс». Дистрибʼютор придбав активи виробничої компанії Michelin (ТОВ «Мішлен», шинний завод у підмосковному Давидові) та Camso CIS (ТОВ «Камсо Сі-Ай-Ес»), що спеціалізується на торгівлі шинами та гусеницями для спецтехніки. 
  • «Пауер Інтернешнл Тайрс» є партнером Michelin і одним з основних дистрибʼюторів шин у Росії та має представництва по всій країні.
  • Ця угода вже схвалена відповідними органами. Згідно із заявою вона дозволить зберегти 250 робочих місць, головним чином у Давидово. 
  • Водночас варіант передачі бізнесу місцевому менеджменту був неможливий через серйозні труднощі, які дозволяють зробити цю діяльність автономною.

Контекст

Група Michelin працювала у Росії з 1997 року. Усі витрати, повʼязані з припиненням діяльності в Росії, були враховані у 2022 році. 

Однак у травні 2023 року група визнає витрати у розмірі кількох десятків мільйонів євро, відповідно до курсових різниць. Витрати буде визнані у складі операційного прибутку, а не розподілені за сегментами, тому це не вплине на прогноз Michelin на 2023 рік.

У російському підрозділі Michelin працювало близько 1000 осіб. Основний актив виробника в РФ – завод із виробництва шин у Московській області. Виробнича потужність заводу становить від 1,5 млн до 2 млн шин на рік, переважно це шини для легкових авто. 

За даними компанії, на РФ припадає 2% від загального обсягу продажу групи та 1% від світового виробництва автомобільних шин. Балансові ризики, повʼязані з відходом компанії з російського ринку, оцінювалися в €250 млн.

У червні минулого року Michelin планував до кінця 2022 року передати свій російський бізнес місцевому топменеджменту, йдеться у пресрелізі компанії. У Michelin заявили про неможливість продовження постачання в «актуальних умовах». 

Днями німецька компанія Continental AG, що володіла заводом і дистрибʼютором шин у Росії, продала активи місцевому холдингу S8 Capital, пише Bild.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні