Німеччина вимагає, щоб можливі санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну не торкалися енергетичного сектора, пише Bloomberg з посиланням на документи. При цьому ФРН готова підтримати обмеження проти банків, суверенного боргу та російських держпідприємств.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Німеччина побоюється, що запровадження санкцій загрожуватиме постачанню енергії до Європи. Проте, запропоновані урядом ФРН винятки не вплинуть на можливі заходи проти «Північного потоку-2», сказав співрозмовник агентства.
- Німеччина передала документ із своїми пропозиціями союзникам, пише Bloomberg. Виняток для енергосектору може стати частиною узгодженого із США пакета санкцій.
- ФРН може підтримати пакет санкцій, який включає, зокрема: замороження активів та заборону на операції для деяких банків Росії; обмеження проти суверенного боргу та обмеження на ринку капіталу для держпідприємств; торгову заборона; обмеження на імпорт із Росії деяких металів та хімікатів, а також на експорт деяких предметів розкоші та високотехнологічних товарів; заборону на поїздки та замороження активів олігархів; обмеження на інвестиції.
- ЄС працює над пакетом заходів, які можуть заборонити РФ конвертувати валюту, обмежити експорт, імпорт та доступ до ключових технологій. Низка країн ЄС попросили не включати до санкційного пакета кілька банків для транзакцій в енергетичній сфері, повідомив співрозмовник агентства.
Контекст
У США на початку січня представили новий пакет санкцій проти Росії у разі вторгнення до України. Документ передбачає низку заходів, зокрема, заборону на операції з російськими компаніями у ключових секторах, а також відключення РФ від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.
Євросоюз не має єдності у питанні приводу для запровадження санкцій проти Росії. Країни ЄС єдині лише в тому, що відповідь на атаку Росії має бути, писала Financial Times.
США очікують від ЄС якнайшвидшого узгодження можливих санкцій проти Росії на випадок загострення ситуації навколо України, повідомляв минулого тижня Bloomberg. Американські чиновники нібито незадоволені тим, що країни ЄС досі не спромоглися домовитися. Пізніше німецька Handelsblatt написала, що США та Європа не будуть використовувати у якості санкцій відключення російських банків від SWIFT.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.