Категорія
Новини
Дата

Google оштрафували на $162 млн в Індії за зловживання домінантним становищем

Індійський антимонопольний регулятор оштрафував материнську компанію Google Alphabet Inc на 13,38 млрд індійських рупій ($161,95 млн) за зловживання домінантним становищем, пише Reuters. Йдеться про кілька сегментів ринку, пов’язаних з екосистемою мобільних пристроїв на базі Android. 

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • Регулятор вважає, що американська компанія використовувала свій вплив у сфері онлайн-пошуку для збереження передових позицій своїх додатків, таких як Chrome і YouTube, на мобільних пристроях.
  • Google також заборонили укладати угоди з виробниками смартфонів, у межах яких компанія забезпечує ексклюзивність своїх пошукових послуг «за повного виключення конкурентів». 
  • В Індії ведеться розроблюються нові правила регулювання технологічного сектору. Джерело агентства зазначає, що Google загрожує ще кілька антимонопольних розглядів в Індії щодо ринку смарттелевізорів та системи платежів у додатках. 
  • В Google уже прокоментували це рішення. «Android створив більше можливостей для споживачів та підтримує тисячі успішних компаній в Індії та в усьому світі», – заявив у п’ятницю представник Google. За його словами, рішення індійського регулятора стане серйозним ударом для споживачів і компаній в Індії в плані безпеки, а також підвищить вартість мобільних пристроїв для індійців.

Контекст

За даними Counterpoint Research, операційна система Android використовується на 97% із 600 млн смартфонів в Індії.

Антимонопольне розслідування проти Google розпочалося у 2019 році після скарги двох молодших індійських антимонопольних співробітників і студента юридичного факультету. Справа в Індії схожа на справу, з якою Google стикнулася в Європі, де регулятори наклали на компанію штраф $5 млрд за те, що вона змушувала виробників попередньо встановлювати свої програми на пристрої Android.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні