Категорія
Компанії
Дата

Гроші повертаються. Перекази від трудових мігрантів відновилися між двома хвилями локдаунів

1 хв читання

Національний банк України у вересні 2020 року зафіксував рекордний обсяг приватних переказів з-за кордону – $1,098 млрд. Цей показник зростає п’ятий місяць поспіль після весняного спаду, коли через європейський локдаун вперше за останні роки він скоротився до $800 млн на місяць.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

За дев’ять місяців 2020-го до України надійшло майже $8,5 млрд, що лише на 3% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Але в розрізі окремих країн динаміка суттєво відрізняється. Найбільший негативний вплив карантинні обмеження спричинили на перекази з Польщі та Росії. І якщо західний сусід все одно залишається беззаперечним лідером за обсягами переказів, то Росія за цим показником за рік скотилася з другого на п’яте місце.

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Надходження з розвинених країн у І півріччі навіть збільшилися: з Великої Британії – на 68%, Нідерландів – на 47%, Сполучених Штатів – на 18%.

Зростання переказів з цих країн зумовлене насамперед підвищенням заробітної плати, яка з них надходить. Передусім йдеться про оплату послуг IT-спеціалістів, адже експорт інформаційних послуг продовжує зростати, попри загальне зниження експорту послуг з України на 12%.

Проте криза не минула. Більшість країн-лідерів за переказами в Україну в листопаді оновили максимуми захворюваності на COVID-19, деякі з них повернули жорсткий карантин. Це може виявитися серйозним ударом по українських заробітчанах і по їхніх переказах на батьківщину. Падіння переказів з Польщі та Росії зумовлене як зменшенням кількості трудових мігрантів, так і зниженням зарплат тих, хто залишився. Зокрема, з Польщі в розпал весняного локдауну повернулися майже 160 000 українців – приблизно кожен восьмий. Утім, уже з початку осені в ZUS, польській Установі соціального страхування, реєструється рекордна кількість іноземців. Абсолютна більшість з них – українці.

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Опубліковано в шостому номері журналу Forbes (грудень 2020)

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні