Категорія
Новини
Дата

Група «Метінвест» призначила нових керівників на трьох підприємствах

Група «Метінвест» призначила керівників на трьох своїх підприємствах – ПрАТ «Каметсталь», ПАТ «Запоріжсталь» і ПрАТ «Запоріжкокс», йдеться в повідомленнях групи.

Ключові факти

  • Олександр Третьяков призначений на посаду гендиректора «Каметсталь». Раніше він працював на Єнакіївському метзаводі, комбінатах «Азовсталь» і «Запоріжсталь», «Запоріжкоксі». Його головним завданням на посаді стане підвищення ефективності роботи та конкурентоспроможності продукції підприємства, розширення сортаменту. 
  • Роман Слободянюк призначений в.о. гендиректора комбінату «Запоріжсталь». Він працює в «Метінвесті» понад 10 років, більшу частину з них – на «Запоріжсталі». До призначення працював в операційній дирекції групи «Метінвест». На посаді зосередиться на підвищенні ефективності роботи та зростанні конкурентоспроможності продукції комбінату.
  • Олександр Бехтер призначений в.о. гендиректора «Запоріжкоксу». З 2018 року він обіймав посаду директора з виробництва ЗКХЗ. На новій посаді зосередиться на підвищенні ефективності роботи підприємства та реалізації інвестиційних проєктів, спрямованих на оновлення пічного фонду й поліпшення якості продукції.

Контекст

Повномасштабна війна суттєво зачепила бізнес-імперію Ріната Ахметова. З початку війни його статки впали на 64%. На початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, а у липні – лише в $4,9 млрд. 

Головний скарб бізнес-імперії – «Метінвест» – втратив 2/3 оціночної вартості бізнесу. Раніше Forbes оцінював вартість «Метінвесту» в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадає $2,25 млрд.

Війна зруйнувала вертикальну інтеграцію групи «Метінвест». У Маріуполі вона втратила два головні підприємства – «Азовсталь» і ММК імені Ілліча. Ці активи були ядром металургійного бізнесу «Метінвесту». Сюди постачалось до 40% залізорудної сировини з гірничозбагачувальних комбінатів компанії в Дніпропетровській області. З цієї сировини маріупольські заводи виробляли сталеву продукцію з більшою доданою вартістю. Тільки чверть цієї продукції продавалась в Україні, решта йшла на експорт, зокрема у вигляді слябів для перекатних заводів «Метінвесту» в Англії та Італії. В 2021 році «Азовсталь» і ММК імені Ілліча виробили 8,6 млн т сталі, або 90% всієї сталі групи. На ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.

У серпні найбагатший українець заявляв, що готовий фінансувати відбудову Маріуполя після повернення контролю над містом Україною.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні