Категорія
Новини
Дата

Ілон Маск готовий віддати $21 млрд за Twitter з власної кишені – Financial Times

Американський мільярдер Ілон Маск готовий заплатити $21 млрд з особистих коштів на потенційну купівлю соцмережі Twitter. Решту з $46 млрд йому погодилися позичити банки, пише Financial Times.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Ілон Маск оприлюднив пакет фінансування в розмірі $46 млрд для фінансування своєї пропозиції щодо поглинання Twitter. Документ він подав до американської Комісії з цінних паперів та бірж (SEC).
  • $25,5 млрд бізнесмену погодилися позичити кілька банків на чолі з Morgan Stanley, який надасть кредит на $12,5 млрд під заставу акцій Tesla. Ще $21 млрд Маск готовий надати особисто, пише видання. 
  • Маск розглядає можливість подання пропозиції про купівлю компанії безпосередньо у її акціонерів.
  • Якщо поглинання відбудеться, Twitter стане одним із найбільших в історії викупів компаній з використанням позикових коштів, зазначає FT.

Контекст

Ілон Маск, який нещодавно став найбільшим акціонером соцмережі Twitter – 9,2%, хоче повністю купити компанію. Він оцінив її приблизно у $43 млрд. У компанії відповіли, що її правління розгляне пропозицію, і будь-яка відповідь буде на користь «всіх акціонерів Twitter». Як писав Reuters, компанія Thoma Bravo LP також зацікавлена у формуванні пропозиції з придбання Twitter, яка буде конкурувати з пропозицією Ілона Маска.

Bloomberg повідомив, що правління Twitter може вжити заходів, які захистять компанію від спроб ворожого поглинання. Одним із розглянутих варіантів є так звана «отруйна таблетка» – план захисту прав акціонерів.

Маск має понад 80 млн підписників у Twitter. Після інвестування в компанію він почав висловлювати пропозиції щодо змін у її діяльності: від перетворення штаб-квартири Twitter у Сан-Франциско на притулок для безпритульних та додавання можливості редагування твітів до надання автоматичних позначок преміум-користувачам.

Очікується, що Twitter відхилить пропозицію Маска найближчими днями. Компанія планує повідомити про прибутки 28 квітня і тоді зможе детально розповісти про свою позицію.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні