Категорія
Новини
Дата

Ілон Маск повідомив про скорочення штату Tesla на 10% протягом кількох місяців

Штат співробітників компанії Tesla буде скорочено на 10% протягом трьох місяців, сказав гендиректор Tesla та найбагатша людина світу Ілон Маск в інтервʼю Bloomberg на Катарському економічному форумі. Раніше Маск попереджав про плани скоротити штат через «погане передчуття» щодо економічної ситуації.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Ми дуже швидко росли в плані заробітної плати», – зазначив Маск. За його словами, через зростання частки погодинних працівників загальна кількість співробітників компанії скоротиться лише на 3–3,5%.
  • В Tesla зараз зайнято 100 000 робітників по всьому світу, і чисельність персоналу швидко збільшується через будівництво нових заводів в Остіні та Берліні.
  • Скорочення, які торкнулися поки що лише відділу кадрів та інженерів-програмістів, застали багатьох зненацька. Кількох людей звільнили без попередження, зазначає агентство. 
  • Двоє співробітників на заводі з виробництва акумуляторів Tesla заявляють, що компанія не попередила їх про звільнення за 60 днів, хоча цього вимагає закон, випливає з позову до федерального суду Остіна. За словами Маска, цей позов «не має жодної юридичної сили».

Контекст

4 червня Маск вже попереджав про плани скоротити 10% штату Tesla через «погане передчуття» щодо економічної ситуації. Мільярдер очікує можливу рецесію та ефект доміно для автовиробників. 

Після цієї заяви статки Маска впали на $16,9 млрд – до $216,8 млрд. У рейтингу Forbes Real Time Маск займає перше місце. Зараз його статки оцінюються в $231,4 млрд.

Маск також вимагав від топменеджерів Tesla вийти працювати в офіс або звільнитися. На думку мільярдера, менеджери мають проводити на робочому місці щонайменше 40 годин на тиждень.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні