Ілон Маск розвиває головну технологічну драму останнього місяця, намагаючись отримати контроль над Twitter. 4 травня він представив новий план із фінансування угоди на $44 млрд, заручившись підтримкою мільярдерів з Америки, Китаю та принца Саудівської Арабії. Що він придумав
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Маск намагається викупити Twitter та зробити компанію приватною, аби перебудувати соцмережу без тиску публічних акціонерів. У його планах зменшити залежність від реклами, посилити боротьбу з ботами та захищати свободу слова. Щоб усе впровадити, він може навіть тимчасово очолити компанію.
Засновник Tesla та Space пропонує за Twitter близько $44 млрд та має принципову згоду ради директорів, кажуть інсайдери. Щоб профінансувати це, він планував серйозно влізти в борги, запозичивши понад $25 млрд. Серед них половина припадала на позику під заставу акцій Tesla. Іншу половину боргу взяв би на себе сам Twitter.
Нова пропозиція Маска включає $7,14 млрд від 19 сторонніх інвесторів. Завдяки цим грошам Маск зменшить навантаження проти акцій Tesla майже вдвічі. Це зумовлене ще й тим, що котирування автовиробника впали майже на 25% із моменту, коли Маск вперше оголосив про придбання акцій Twitter.
Спочатку Маск шукав грошей у великих гравців ринку приватного капіталу, які часто фінансують свої угоди. Вони відмовилися через недостатньо чіткі плани перебудови Twitter та запальний характер підприємця, який не піддається контролю, пише Financial Times із посиланням на близькі до переговорів джерела. Натомість допомогти зголосилися люди з оточення Маска – в тому числі ті, кому його успіх уже приніс мільярди. Найбільшим «донором» став співзасновник Oracle Ларрі Елісон, який надасть $1 млрд.
Він давно дружить із Маском, входить до ради директорів Tesla та має 1,5% акцій компанії, що здорожчали на $10 млрд із моменту купівлі. Інший приклад – фонд Baron Capital Management, який заробив понад $7 млрд на акціях Tesla із 2014 року. Його керівник Рон Берон вкладе $100 млн.
Співзасновник найбільшої у світі криптобіржі Binance Чанпен Чжао виписав чек на $500 млн, бо вірить у візіонерство Маска та його плани інтегрувати криптовалюти до платформи. «Ілон розбереться що він хоче робити, і ми будемо його підтримувати», – каже він. Домовився Маск і з принцом Саудівської Аравії, мільярдером Аль-Валідом ібн Талалом. Він не буде продавати свої 35 млн акцій, що вартують майже $2 млрд.
Останній елемент пазлу – підтримка великих венчурних фондів. $800 млн надасть Sequoia, ще $700 млн – дубайський Vy Capital, серед інших заявлена участь DFJ ($100 млн) та Andreessen Horowitz ($400 млн).
Зараз у Маска на руках є куплені взимку акції Twitter, боргові зобовʼязання та $8,5 млрд, вторговані від продажу акцій Tesla. Залишилося підтвердити фінансування іще $8 млрд, підраховує Financial Times. Новий варіант угоди показує, що мільярдер знає, де знаходити союзників. Новим інвесторам Маск обіцяє, що за декілька років поверне Twitter на біржу, пише WSJ. Це переконує не всіх, бо в Маска за плечима солідний досвід зірваних дедлайнів та обіцянок.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.