Категорія
Новини
Дата

Ілон Маск продав біткоїнів Tesla майже на мільярд. Це спричинило короткотривале падіння криптовалюти

Компанія Tesla продала 75% своїх запасів біткоїнів, що спричинило короткострокове падіння вартості криптовалюти на 0,5%, пише Reuters. Гендиректор компанії Ілон Маск пояснив такий крок занепокоєнням щодо «загальної ліквідності» Tesla.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Tesla продала 75% своїх запасів біткоїнів за $936 млн. Наприкінці 2021 року ці активи оцінювалися у $2 млрд, зазначає BBC.
  • Маск назвав причиною продажу занепокоєння щодо «загальної ліквідності» компанії. Як зазначає Reuters, мільярдера турбує невизначеність щодо карантинних обмежень у Китаї, що негативно позначається на виробництві Tesla в цій країні.
  • Водночас Tesla не продала жодного догікоїна (Dogecoin) – криптовалюти на основі мемів, яку рекламував Маск.

Контекст

У першому кварталі 2021 року Tesla купила біткоїнів на $1,5 млрд. До травня 2021 року компанія приймала біткоїни як платіжний засіб. Інвестиції компанії у криптовалюту спричинили різке зростання попиту на неї. Однак протягом 2021 року Tesla зафіксувала збитки у $101 млн від знецінення цього активу.

Маск заявляв, що компанія може відновити прийом Bitcoin, коли проведе належну перевірку кількості відновлюваної енергії, необхідної для видобутку валюти.

Цього тижня курс біткоїна зростав. Зокрема, це відбувалося через те, що інвестори почали більш оптимістично оцінювати здатність Федрезерву США приборкати інфляцію.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні