Категорія
Новини
Дата

«Імперіал Тобакко» не може отримати акцизні марки від податкової. Компанія попередила про дефіцит цигарок і втрати бюджету

Виробник тютюнових виробів «Імперіал Тобакко» опинився під загрозою зупинки постачання на ринок продукції через відсутність акцизних марок для імпортованих цигарок. Запит компанія подала в Державну податкову службу ще 7 квітня, але досі не отримала марки, йдеться у заяві виробника.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Без акцизних марок продукція компанії не може вироблятися, ввозитися в Україну і поступати в точки продажу. Подібні дії податкової призводять до штучного дефіциту на ринку тютюнових виробів та втрати 356 млн грн надходжень до держбюджету у вигляді акцизного податку, заявляють в компанії.
  • ДПСУ сама звернулася до «Імперіал Тобакко» з проханням організувати імпорт цигарок до України, повідомила директорка з корпоративних і юридичних питань «Імперіал Тобакко» в Україні Юлія Завалішина. Податкова обіцяла швидке опрацювання запиту, а натомість компанія півтора місяці не може отримати ані марок, ані чіткого розуміння термінів задоволення запиту, заявляють в компанії. За словами Завалішиної, чотири тижні поспіль ДПСУ зриває встановлені нею ж дедлайни.
  • «Імперіал Тобакко» має заброньовані під потреби України виробничі потужності на фабриках компанії в Європі, які змушені простоювати в запланований період виробництва для України через відсутність ясності щодо отримання акцизних марок в Україні, йдеться в заяві компанії.

Контекст

З початком війни українська фабрика «Імперіал Тобакко», як і більшість виробників в Україні, зупинила виробництво, відновивши його лише в квітні в обмеженому обсязі. Щоб задовольнити попит на тютюнові вироби й здійснювати відрахування акцизного податку до державного бюджету, виробники, і зокрема «Імперіал Тобакко», змушені імпортувати продукцію, заявили в компанії.

З першого дня війни «Імперіал Тобакко» віддає значну частину своєї продукції на потреби ЗСУ. За два з половиною місяці компанія передала українським захисникам понад 5 млн сигарет. Через неотримання акцизних марок «Імперіал Тобакко» не може виробляти продукцію і не має запасу ні для продажу, ні для пожертв українській армії.

«Імперіал Тобако Юкрейн» та АТ «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» – частини міжнародної компанії Imperial Brands. Компанії забезпечують виробництво та продаж тютюнової продукції для українського ринку – бренди Davidoff, West, Jade, Parker & Simpson, «Прима Люкс». Близько 50% продукції виробляється на експорт для 20 країн. Чисельність персоналу – 620 осіб. Компанії є одними з найбільших платників податків в Україні – у 2021 році до державного бюджету було перераховано понад 9,4 млрд грн.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні