Категорія
Новини
Дата

Індія рекордно збільшила імпорт дешевої російської нафти у червні – Reuters

Індія в червні імпортувала рекордні 950 000 барелів російської нафти на добу, пише Reuters. Це майже пʼята частина загального обсягу імпорту нафти. Дешевша російська нафта зменшує витрати індійських державних НПЗ, а приватним компаніям дозволяє заробити.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти 

  • Індійські нафтопереробники почали активно скуповувати російську нафту, що торгується зі значною знижкою до Brent та основних сортів близькосхідної нафти, після того, як деякі західні компанії та країни відмовилися імпортувати енергоресурси з РФ після її вторгнення в Україну 24 лютого.
  • У червні Індія закупила близько 4,8 млн барелів нафти на добу, що на 3,8% менше, ніж у травні, але приблизно на 23% більше, ніж роком раніше, свідчить торгова статистика. Торік імпорт нафти в Індію був низьким, оскільки попит на пальне знизився через другу хвилю коронавірусу.
  • Імпорт нафти з РФ у червні зріс на 15,5% порівняно з травнем, а частка Росії у загальному імпорті нафти до Індії у червні зросла до 19,8% із 16,4% у травні.
  • За підсумками квітня–червня, Індія збільшила імпорт нафти з Росії до 682 200 барелів на добу з 22 500 барелів за аналогічний період минулого року.
  • РФ залишається другим найбільшим постачальником нафти до Індії після Іраку, тоді як Саудівська Аравія другий місяць поспіль займає третю сходинку.

Контекст

Західні санкції проти Росії після її вторгнення в Україну спонукали багатьох імпортерів нафти відмовитися від торгівлі з Москвою. Це зумовило падіння цін на російську нафту. 

Індія – третій за величиною світовий споживач нафти. Їй потрібно близько 5 млн барелів на день. Дешевша російська нафта зменшує витрати індійських державних нафтопереробників, які продають пальне за нижчими цінами на внутрішньому ринку, і водночас збільшує прибутки для приватних компаній Reliance Industries Ltd і Nayara Energy, які експортують більшу частину своїх продуктів переробки.

Наприкінці червня на саміті лідери G7 розглянули «доцільність запровадження тимчасового обмеження цін на імпорт російських енергоносіїв». До цього США запропонували встановити ліміт цін на російську нафту, а офіційний представник G7 заявив, що лідери «сімки» погодилися з тим, що це хороша ідея. Але щоб втілити її в життя, потрібно зробити «велику роботу».

Остаточного рішення про ціновий ліміт на саміті не очікувалося. У підсумковому комюніке йдеться лише, що країни «сімки» розглянуть можливість заборони на транспортування російської нафти, крім випадків, коли вона продається за ціною, нижчою від порога, який G7 узгодить додатково.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні