Віктор Пінчук. Ілюстрація Анна Наконечна /УНІАН
Категорія
Найбагатші
Дата

США, ЄС та ціни на нафту. Через війну впав металургійний бізнес Віктора Пінчука, але не все так погано. Чому

Віктор Пінчук. Ілюстрація Анна Наконечна Фото УНІАН

Через війну Інтерпайп скоротив EBITDA на 63% першому кварталі. Які перспективи трубно-колісного бізнесу Віктора Пінчука?

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

За перший квартал 2022 року металургійна компанія Interpipe Віктора Пінчука, 61, скоротила виробництво сталі на 16%, труб – на 12%, а залізничної продукції на 43%, йдеться в повідомленні компанії. EBITDA скоротилась на 63% — до $15 млн.

Втриматись на плаву Interpipe допомогають скасування квот і високі ціни на нафту. «Більшість західних партнерів зняли мита та квоти на постачання продукції компанії, а отже Interpipe має змогу більше заробити», — каже директор з аналітики інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.

ЄС рік не буде стягувати індивідуальні антидемпінгові мита на труби Interpipe, а США призупинили дію імпортних мит на українську сталь та вироби з неї. На країни ЄС і Північну Америки, за даними GMK-Центр, в 2020 році припадало близько 40% продажів компанії.

Через високі ціни на нафту зростає кількість активних бурових свердловин в США, що також грає на руку Interpipe, говорить старший аналітик Dragon Capital Денис Саква.

В 2021 році кількість бурових свердловин в США зросла на 283, свідчать дані технологічної компанії Baker Hughes. Це стимулює попит на труби для нафтогазової галузі, виробництво яких є однією зі спеціалізацій компанії. За останній рік ціни на труби в США, куди їх також продає Interpipe, зросли на 45% до $3450/т, каже Саква.

Саме зростання доходу від реалізації безшовних труб за підсумками першого кварталу 2022 року на 47% до $181 млн, допомогло компанії збільшити дохід на 19% до $239 млн.

США, ЄС та ціни на нафту. Через війну впав металургійний бізнес Віктора Пінчука, але не все так погано. Чому /Фото 1

Скільки заробляє Інтерпайп Віктора Пінчука

У 2021 року Interpipe реалізував 602 000 т трубної та 174 000 т залізничної продукції. За оцінкою Forbes, вартість компанії зменшилася з лютого в 2,2-2,8 раз до $200-250 млн станом на кінець червня.

Після початку війни Interpipe більше ніж на місяць законсервував виробництво. «Наразі фірма не повернулась до довоєнних обсягів виробництва», — йдеться у повідомлені компанії. В Interpipe не розголошують показники за другий квартал. За розрахунками Concorde Capital виробництво сталі впало, у порівнянні з першим кварталом, на 50-65%, труб — на 40-60%.

За оцінкою Forbes, через війну статки Віктора Пінчука зменшилися з $2,6 млрд до $1,9 млрд. $900 млн цієї суми припадає на нерухомість за кордоном, близько пів мільярда – на готівкові кошти та інші ліквідні активи. На Interpipe припадає до 13% активів Пінчука. Нещодавно Віктор та Олена Пінчук продали скульптуру Джеффа Кунса за $11,5 млн. Кошти планують спрямувати на гуманітарну допомогу.

США, ЄС та ціни на нафту. Через війну впав металургійний бізнес Віктора Пінчука, але не все так погано. Чому /Фото 2

Скільки виробля Інтерпай Віктора Пінчука

Надії на швидке відновлення

Швидко відновити довоєнні показники виробництва заважають проблеми з логістикою і дефіцит палива. Раніше Україна експортувала через порти Одеси та Миколаєва 85% чорних металів. Тепер, через російську блокаду Interpipe має налагоджувати експорт через європейські порти.

«Це призвело до додаткових витрат, оскільки портові збори значно вище українських, а транспортне плече залізницями довше», — написала пресслужба компанії. Збільшують строки доставки багатоденні черги вагонів на західних прикордонних переходах. На кінець травня, в середньому вагони стояли на кордоні в заторах 19 днів. Третина продукції їде фурами — через здорожчання пального доставка автотранспортом зросла майже втричі, зазначають в Interpipe. Не вистачає водіїв.

Щоб покрити непередбачені витрати повʼязані з ускладненням логістики у Interpipe є «подушка безпеки», каже директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін. На 31 березня залишок коштів у компанії складав $165 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні