Індія успішно посадила на Місяць апарат «Вікрам» з місяцеходом на борту /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Індія успішно посадила на Місяць апарат «Вікрам» з місяцеходом на борту

Getty Images

Індійський посадковий модуль «Вікрам» з місяцеходом «Прагян» міжпланетної станції Chandrayaan-3 у середу, 23 серпня, здійснив успішну посадку на поверхню Місяця. Про це повідомила Індійська організація космічних досліджень (ISRO).

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Посадка відбулася о 15:32 за Києвом у районі Південного полюса Місяця. 
  • «Ми здійснили мʼяку посадку на Місяць. Індія на Місяці», – заявив голова ISRO Шрі Соманат.
  • Індія стала четвертою країною після СРСР, США та Китаю, яка посадила свій апарат на Місяці.
  • Тепер місячний ровер масою 20 кг має зʼїхати з платформи та розпочати проведення хімічного аналізу поверхні Місяця. Загалом місія розрахована на 14 діб.

Індія успішно посадила на Місяць апарат «Вікрам» з місяцеходом на борту /Фото 1

Школярі у музеї дивляться на модель посадкового модуля «Вікрам». Фото: Getty Images

Контекст

Запуск ракети LVM3 з автоматичною міжпланетною станцією Chandrayaan-3 було здійснено 14 липня зі стартового майданчика Космічного центру імені Сатіша Дхавана, розташованого на острові Шріхарікота. 5 серпня станцію було виведено на навколомісячну орбіту.

Майже одночасно із індійською до Місяця прибула російська станція «Луна-25», але її спроба здійснити посадку була невдалою – апарат розбився об поверхню супутника Землі.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні