Категорія
Новини
Дата

Річна інфляція в Україні у червні прискорилася до 21,5% – Держстат

Інфляція на споживчому ринку в червні порівняно із травнем становила 3,1%, з початку року ціни зросли на 17,4%, до червня минулого року – на 21,5%, повідомляє Державна служба статистики.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Базова інфляція в червні порівняно із травнем становила 1,6%, з початку року – 11,4%.
  • На споживчому ринку в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,2%. Найбільше (на 17,2%) подорожчали яйця. 
  • На 10,9–4,2% зросли ціни на цукор, рис, продукти переробки зернових, свинину, овочі, мʼясо свійської птиці. Водночас на 1,1% подешевшали яловичина та фрукти.
  • Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,4%, у т.ч. на алкогольні напої – на 3,4%, тютюнові вироби – на 1,4%.
  • Одяг і взуття подешевшали на 1,4%, зокрема, одяг – на 1,8%, взуття – на 0,9%.
  • Ціни на транспорт зросли на 11,2% в основному через подорожчання палива та мастил на 21,3%, а також проїзду в автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті на 7,4% та 4,5% відповідно.
  • У сфері зв’язку ціни зросли на 0,9%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг і телефонного обладнання на 3,0%.

Контекст

За оцінками НБУ, інфляція в червні становила 20,1% у річному вимірі. Нацбанк назвав основними чинниками посилення інфляційного тиску високі ціни на енергоносії, порушення виробничих та логістичних шляхів, руйнування потужностей та інфраструктури, окупацію територій.

Найбільше з початку повномасштабної війни подорожчали ціни на пальне та продукти. Зокрема, через окупацію РФ південних регіонів України, а також збільшення витрат на виробництво і логістику дуже дорогі були ранні овочі. Також швидко зростали ціни на мʼясо через скорочення пропозиції з кількох областей.

Тим часом ціни на пальне дійшли до певного рівня і врешті перестали зростати.

Регулятор зазначає, що інфляційні очікування на майбутнє погіршуються.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні