Категорія
Новини
Дата

Інфляція у єврозоні досягла 7,5%. Найбільше подорожчали енергоресурси

Інфляція в країнах-членах ЄС у березні 2022 року продовжила рости, досягнувши 7,5%. Це найвищий показник із початку розрахунку даних у 1997 році. Про це йдеться у звіті Євростату.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У березні 2021-го інфляція в ЄС була 1,3%. У лютому 2022 року — 5,9%. 
  • Зростання споживчих цін у порівнянні з попереднім місяцем становило 2,4%, що також є рекордним підйомом. У лютому ціни збільшились на 0,9%.
  • Війна Росії проти України та санкції, введені проти Москви, призвели до різкого стрибка цін на нафту та газ. За даними Євростату, енергоресурси подорожчали на 44,4% у порівнянні з березнем минулого року.
  • Харчові продукти, алкоголь та тютюн зросли у ціні на 5%, промислові товари – на 3,4%, послуги – на 2,7%.
  • Споживчі ціни без урахування харчових продуктів та енергоносіїв у березні збільшилися на 2,9% у річному вираженні у порівнянні з 2,7% у лютому.

Контекст

Інфляція більш ніж втричі перевищує 2-відсотковий цільовий показник Європейського центрального банку. Найвищі показники в Німеччині, Франції Італії, Іспанії.

Індекс цін виробників промислових товарів у Німеччині у березні виріс на рекордні 30,9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомляло Федеральне статистичне відомство ФРН. Причиною такого стрімкого підвищення цін, як зазначили у відомстві, є збільшення вартості енергоносіїв. У березні ціни на них зросли на 83,8% у порівнянні з тим самим місяцем минулого року. У порівнянні з лютим цього року зростання становило 10,4%.

Темпи інфляції цін виробників у Німеччині більш ніж удвічі вищі, ніж у 1970-х роках – період стагфляції, пише Financial Times. МВФ знизив прогноз зростання Німеччини на 2022 рік до 2,7%, що на 1,7% нижче попередньої оцінки. Зниження рейтингу є найбільшим серед країн з розвиненою економікою.

МВФ намагається зменшити занепокоєння, що світовій економіці знову загрожує стагфляція. Пʼєр-Олівʼє Гуріншас, новий головний економіст МВФ, заявив, що ризик нафтового шоку в стилі 1970-х зараз нижчий, оскільки світ менше залежить від нафти. Проте німецька промисловість значною мірою залежить від імпорту російського природного газу.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні