Категорія
Новини
Дата

Кабмін вперше за дев’ять років підвищив вартість акцизних марок

Кабінет міністрів підвищив на 80% вартість акцизних марок для алкогольних і тютюнових виробів, яка не змінювалася з 2014 року. Про ухвалення відповідної постанови 7 квітня повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Уряд затвердив зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
  • Для алкогольних напоїв ціна зросла до 35 копійок (+16 копійок до чинного розміру плати); для тютюнових виробів (зокрема, тютюнових виробів електричного нагрівання та рідин для електронних сигарет) – з 9 копійок до 16 копійок.

Контекст

У Мінфіні назвали причину підвищення ціни акцизних марок: зокрема, це збільшення вартості захищеного паперу у 2,1 раза, зростання вартості виготовлення марок на 56% і збільшення цін на енергоносії.

У січні цього року Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкти №8286 та №8287 про запровадження е-системи контролю за обігом тютюнових та алкогольних виробів, так званої електронної акцизної марки. Ініціатива спрямована на протидію незаконному виробництву й обігу тютюнових та алкогольних виробів, а також на посилення контролю сплати податків із таких підакцизних товарів, пояснювали автори законопроєктів.

У 2021 році Рахункова палата заявляла, що держава недоотримує 9 млрд грн податків на рік внаслідок обігу нелегальної лікеро-горілчаної продукції.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні