Категорія
Новини
Дата

Хедж-фонд VR Capital блокує реструктуризацію боргу «Нафтогазу» – Financial Times

Лондонський хедж-фонд VR Capital чинить опір спробам НАК «Нафтогаз України» реструктуризувати свій борг, пише Financial Times.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • VR Capital, який є великим держателем облігацій, взяв на себе провідну роль у блокуванні планів української держкомпанії, кажуть джерела видання.
  • Це сталося лише через кілька місяців після того, як VR заявила, що разом із співробітниками та українськими філіями надала понад $1 млн гуманітарної та матеріально-технічної допомоги Україні та висловилася про готовність надавати подальшу підтримку.
  • Минулого місяця уряд України заявив, що відстрочка виплати облігацій дасть змогу «Нафтогазу» використати вивільнені кошти на імпорт природного газу та підготовку до опалювального сезону, який може стати «найскладнішим у сучасній історії України», зазначає FT. 
  • Власники облігацій, до яких належать як хедж-фонди, так і більш традиційні менеджери активів, стверджують, що «Нафтогаз» може легко погасити борги та що рішення відстрочити виплати є політично мотивованим. «Є багато розчарування через те, що компанія не пішла на виплати», – сказав один із співрозмовників видання.

Контекст

Власники випуску євробондів-2024 «Нафтогазу» наприкінці серпня схвалили повторну пропозицію щодо відтермінування виплат за ними. Кворум із випуску-2024 становив 56,61% від загальної кількості учасників, пропозицію НАК щодо відтермінування було підтримано 77,24% голосів, багато в чому завдяки наявності серед власників ЄБРР.

У пресслужбі НАК уточнили, що тепер компанія може сплатити тіло боргу €600 млн не у 2024 році, а у 2026-му, а відсотки за ним почне платити у 2024-му. Сума відсотків, відтермінована протягом 2022–2024 років, становитиме €90 млн (€45 млн за рік, які потрібно сплачувати у липні кожного року).

За випуском-2026 кворум становив 54,24%, але на підтримку пропозиції було віддано лише 43,13% голосів, а за випуском-2022 за кворуму понад 2/3 за відтермінування було подано лише орієнтовно 22% голосів.

Усі три випуски єврооблігацій «Нафтогазу» було розміщено у 2019 році: у липні – трирічні на $335 млн під 7,375% та пʼятирічні на €600 млн під 7,125% (пʼяту частину бондів у євро викупив ЄБРР), а в листопаді – семирічні на $500 млн із дохідністю 7,625. Термін погашення єврооблігацій-2022 і виплат відсотків за ними та єврооблігаціями-2024 настав 19 липня.

13 вересня «Нафтогаз» заявив, що завершив реструктуризацію євробондів-2024. Водночас повідомлялося, що «Нафтогаз» спільно з Кабміном і Мінфіном продовжують розглядати наступні кроки щодо єврооблігацій 2022 і 2026 років, власники яких не погодилися на пропозицію про відтермінування виплат.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні