Категорія
Новини
Дата

«Київстар» втратив 3% зростання після кібератаки. Що допоможе компанії їх повернути

1 хв читання

Груднева кібератака «зʼїла» близько 3% зростання компанії «Київстар» у 2023 році. Компанія розраховує повернутися до стабільного росту за рахунок зростаючого споживання, нових послуг та ціноутворення, сказав президент «Київстару» Олександр Комаров в інтервʼю «Інтерфакс-Україна».

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Загальний бюджет витрат «Київстару» на усунення наслідків кібератаки, на зміцнення системи і програму лояльності становив 3,6 млрд грн. Частково ці кошти були компенсовані в грудні, а частково ще повертатимуться в першому і навіть другому кварталі поточного року, розповів Олександр Комаров.
  • «До кібератаки ми рухалися в 2023 році зі зростанням 11–12% квартал до кварталу. Кібератака зʼїла близько 3% річного зростання», – наголосив президент «Київстару».
  • За його словами, після першого кварталу буде підведено остаточну риску, і на інші періоди наслідки кібератаки не впливатимуть.
  • Основними драйверами росту компанії Комаров назвав зростання споживання, нові послуги та ціноутворення.
  • «Є три драйвери, які допомагають нам зростати фінансово. Перший – зростаюче споживання. Другий – нові послуги, що швидко зростають. Вони все ще займають невелику частку в загальному доході компанії, але темпи їхнього зростання дуже істотні. Наприклад, «Київстар ТБ» показав понад 20% зростання. Helsi – завантаження цього застосунку зросли в четвертому кварталі 2023 року на 42%. Третій драйвер – це ціноутворення», – зазначив президент «Київстару».

Контекст

У грудні 2023-го «Київстар» пережив масштабну кібератаку, через яку кілька днів не працювали майже всі послуги компанії. Як компенсацію, найбільший оператор на місяць скасував абонплату 24,1 млн абонентів. Це мало обійтися «Київстару» в 3,6 млрд грн доходу ($100 млн), повідомляла компанія у січні. Витрати розділили між 2023-м і 2024-м фінансовим роком, розповідав Forbes Олександр Комаров у січні. 

Показник EBITDA оператора зменшився на 5,7% у четвертому кварталі 2023-го у порівнянні з аналогічним періодом 2023-го. Якби не кібератака, показник виріс би на 12,4%, ідеться у звіті Veon. Загалом за 2023-й EBITDA оператора склала 19,8 млрд грн.

Як другий рік повномасштабної війни та кібератака вплинули на результати найбільшого оператора України, читайте в матеріалі Forbes.

За перший квартал 2024 року дохід «Київстару» в січні–березні знизився на 14,1%, до 7,1 млрд грн. Показник EBITDA впав на 26,3%, до 3,6 млрд грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні