Категорія
Новини
Дата

Кількість ФОПів в Україні перевищила 2 млн. Приріст малих і середніх бізнесів бʼє довоєнні рекорди

В Україні відкривається більше нових ФОПів, аніж закривається. На початок осені в країні офіційно працюють 2 052 326 ФОПи. Попри війну, кількість малих і середніх бізнесів зростає та навіть бʼє довоєнні рекорди, повідомив Опендатабот, посилаючись на дані ДП «Національні інформаційні системи».

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У червні було зареєстровано 31 477 ФОПів – рекордна кількість за останні три роки. В середньому зараз на місяць реєструється близько 25 000 нових справ.
  • Натомість за період з квітня 2022 року по вересень 2023 року свою роботу припинили 290 910 ФОПів. В середньому, зараз закривається близько 17 000 справ на місяць.
  • З квітня 2022 року до вересня 2023-го найбільша різниця між відкриттям і закриттям нових ФОПів зафіксована у прифронтових регіонах: Донецька область втратила 8200 підприємців, Харківська – 7100, Херсонська – 4500, Луганська – 3700, Запорізька – понад 2000.
  • У деяких регіонах за відповідний період більше відкривається нових справ, аніж закривається. Найбільший приріст зафіксовано у Києві – плюс 12 900 та на Львівщині – там побільшало на 12 300 підприємців. Трійку регіонів, де прибуло підприємців, замикає Дніпропетровщина – плюс 8600 ФОПів. 
Кількість ФОПів в Україні перевищила 2 млн. Приріст малих і середніх бізнесів бʼє довоєнні рекорди /Фото 1
Кількість ФОПів в Україні перевищила 2 млн. Приріст малих і середніх бізнесів бʼє довоєнні рекорди /Фото 2

Контекст

За даними Опендатабота, перший рік повномасштабної війни не став рекордним за кількістю закритих справ. За рік закрито 203 921 ФОП. У попередні роки в середньому в Україні закривалося 260 000 ФОПів на рік. 

Перед початком російського вторгнення в Україні було приблизно 18 000 середніх компаній і понад 350 000 малих, з яких більш ніж 86% – мікробізнес (до €2 млн). Разом вони давали роботу більш як 5 млн українців, з них 62,5% працювали на середній бізнес. А також майже 2 млн ФОПів.

Cкільки малих і середніх компаній та ФОПів в Україні, якій кількості українців вони дають роботу, чим займаються і як переживають війну, читайте в редакційному матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні