Категорія
Новини
Дата

Китай наказав уряду й державним корпораціям позбавитися іноземних компʼютерів – Bloomberg

Китайська влада наказала державним установам і держкорпораціям позбавитися компʼютерів іноземного виробництва й замінити їх китайськими, пише Bloomberg. На це дається два роки.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Як повідомлюють джерела видання, знайомі з планом китайської влади, наказ стосуватиметься щонайменше 50 млн компʼютерів лише на рівні центральної влади. Їх мають замінити на китайську альтернативу, що працює на місцевій операційній системі.
  • Це рішення – один із кроків КНР із заміни імпортних технологій місцевими альтернативами та зменшення залежності від геополітичних конкурентів, таких як США, в електроніці від напівпровідників до серверів і телефонів.
  • Цей крок може безпосередньо вплинути на продажі HP Inc. і Dell Technologies Inc., найбільших брендів ПК у країні після місцевого лідера Lenovo Group Ltd.
  • Деякі агенції, включаючи державні ЗМІ та органи кібербезпеки, можуть продовжувати купувати передове іноземне обладнання за спеціальними дозволами

Контекст

Китайські регулятори провели екстрену нараду з місцевими та іноземними банками щодо захисту закордонних активів країни від західних санкцій – аналогічних до тих, які запроваджені проти РФ за її вторгнення в Україну.

Державні нафтопереробні компанії Китаю уникають купівлі російської нафти, щоб не потрапити під санкції. При цьому приватні нафтопереробні заводи перебрали частину квот на закупівлю російської нафти у державних фірм, які відмовляються підписувати нові контракти на постачання, тому що представляють Пекін.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні