Категорія
Новини
Дата

Китай посилює правила лістингу, щоб направити фінансування до стратегічних секторів – FT

Фондовий регулятор Китаю має намір заборонити місцевим компаніям у певних секторах розміщувати лістинг на основних фондових біржах країни, оскільки Пекін працює над напрямом фінансування у стратегічні галузі, пише Financial Times із посиланням на двох банкірів ринку капіталу.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Регулятор повідомив деяким банкірам, що він надав кільком галузям, у тому числі мережам продуктів харчування та компаніям, що займаються тестуванням на COVID-19, статус «червоного світла», який забороняє їм фінансування акціонерним капіталом на основних майданчиках у Шанхаї та Шеньчжені.
  • Комісія з регулювання цінних паперів Китаю також окреслила низку секторів із «жовтим світлом», таких як одяг та меблі, де запити на первинне публічне розміщення акцій можуть бути ретельно перевірені.
  • Банкіри та експерти заявили, що регулятор намагався направити гроші в сектори, які він вважав стратегічно важливими, оскільки країна прагнула технологічної самостійності та економічного зростання.
  • За словами аналітиків, рішення регулятора оновити керівництво з лістингу свідчить про зусилля Пекіна, спрямовані на те, щоб фондові біржі країни служили його національному порядку денному. «Китайському уряду не потрібен ринковий фондовий ринок, – сказав Ларрі Ху, економіст Macquarie Group у Гонконгу. – Йому потрібний той, хто допомагає владі проводити галузеву політику».
  • Інвестиційний банкір із Шеньчженя, який регулярно взаємодіє з регулюючим органом, сказав, що Пекін хотів направити доходи від IPO у галузі, що становлять національний інтерес, такі як інформаційні технології та передове виробництво, незалежно від фінансових показників.
  • Правила набувають чинності, незважаючи на те, що CSRC пообіцяла просувати реформи, спрямовані на усунення нормативних перешкод для лістингу.

Контекст

Останнє керівництво з лістингу вийшло за хвилею IPO, оскільки в грудні Пекін послабив контроль над пайовим фінансуванням, особливо в секторі нерухомості, щоб стимулювати економіку після того, як вона була серйозно обмежена роками жорстких карантинних заходів через пандемію.

На відміну від млявих лістингів у США минулого року, 428 компаній залучили рекордні 587 млрд юанів ($87 млрд) на біржах у Шанхаї та Шеньчжені. 

За даними Wind, постачальника фінансових даних, цей імпульс, ймовірно, збережеться, оскільки понад 760 груп перебувають у процесі IPO. 

Прибуток промислових підприємств Китаю ще більше скоротився в період із січня по листопад, оскільки суворі обмеження, повʼязані з COVID-19, порушили виробничу діяльність та ланцюжки поставок. Водночас аналітики передбачали кращі довгострокові економічні перспективи після різкого розвороту в політиці COVID.

Високопосадовці Китаю в приватному порядку підрахували, що в країні щодня реєструється 37 млн нових випадків зараження, при цьому швидкість поширення COVID продовжує зростати. У Китаї в перші 20 днів грудня заразилися коронавірусом 248 млн осіб, або майже 18% населення. 

Airfinity, британська група даних про здоровʼя, прогнозує 1,7 млн смертей у Китаї до кінця квітня 2023 року.

США послалися на «відсутність адекватних та прозорих» даних, оприлюднивши вимоги до тестування на COVID для авіапасажирів із Китаю. Японія, Індія, Тайвань, Південна Корея та Італія також ввели обмеження на прибуття китайців в очікуванні хвилі туристів, оскільки країна знову відкриває свої кордони. 

Офіційні особи держав – членів ЄС збиралися для термінових переговорів щодо єдиного підходу блоку до раптового припинення Китаєм його політики zero-COVID і зростання кількості захворювань у країні.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні