Категорія
Новини
Дата

Китай рекордно збільшив імпорт російської нафти. Держкомпанії КНР купують сировину з великим дисконтом

Постачання російської нафти до Китаю у травні зросло на 55% у річному вимірі та приблизно на чверть порівняно з квітнем. За підсумками місяця показник постачання сировини досяг рекордного рівня, пише Reuters з посиланням на дані китайської митниці. Росія вийшла на перше місце з експорту сировини до КНР, випередивши Саудівську Аравію.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • У травні імпорт нафти з РФ склав майже 8,42 млн т. Цей показник еквівалентний приблизно 1,98 млн барелів на добу і на 25% більше, ніж 1,59 млн барелів на день у квітні. За підсумками травня обсяги постачання збільшилися на 9% порівняно з показником травня минулого року і склали 7,82 млн т, або 1,84 млн барелів на добу.
  • Головна причина зростання експорту із РФ – великі знижки на нафту. Зокрема, з дисконтом паливо купують китайські державні компанії Sinopec та Zhenhua Oil.
  • Дані свідчать, що РФ здатна знайти покупців на свою нафту, незважаючи на західні санкції, хоча їй і довелося знизити ціни, зазначає видання.

Контекст

Китай, який є найбільшим споживачем нафти у світі, купує 1,6 млн барелів нафти на добу. Росія забезпечувала 15% імпорту Китаю – половина з якого поставлялась через Східно-Сибірський нафтопровід, решта – танкерами з портів у Чорному, Балтійському та далекосхідному морях.

Китайські держкомпанії дотримуються існуючих нафтових контрактів з Росією, проте через посилення західних санкцій проти РФ вони за рекомендацією китайської влади з обережністю укладають нові угоди, зазначав Reuters у квітні.

У травні Bloomberg повідомив, що КНР прагне поповнити свої стратегічні запаси завдяки дешевій російській нафті.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні