Постачання російської нафти до Китаю у травні зросло на 55% у річному вимірі та приблизно на чверть порівняно з квітнем. За підсумками місяця показник постачання сировини досяг рекордного рівня, пише Reuters з посиланням на дані китайської митниці. Росія вийшла на перше місце з експорту сировини до КНР, випередивши Саудівську Аравію.
Ключові факти
- У травні імпорт нафти з РФ склав майже 8,42 млн т. Цей показник еквівалентний приблизно 1,98 млн барелів на добу і на 25% більше, ніж 1,59 млн барелів на день у квітні. За підсумками травня обсяги постачання збільшилися на 9% порівняно з показником травня минулого року і склали 7,82 млн т, або 1,84 млн барелів на добу.
- Головна причина зростання експорту із РФ – великі знижки на нафту. Зокрема, з дисконтом паливо купують китайські державні компанії Sinopec та Zhenhua Oil.
- Дані свідчать, що РФ здатна знайти покупців на свою нафту, незважаючи на західні санкції, хоча їй і довелося знизити ціни, зазначає видання.
Контекст
Китай, який є найбільшим споживачем нафти у світі, купує 1,6 млн барелів нафти на добу. Росія забезпечувала 15% імпорту Китаю – половина з якого поставлялась через Східно-Сибірський нафтопровід, решта – танкерами з портів у Чорному, Балтійському та далекосхідному морях.
Китайські держкомпанії дотримуються існуючих нафтових контрактів з Росією, проте через посилення західних санкцій проти РФ вони за рекомендацією китайської влади з обережністю укладають нові угоди, зазначав Reuters у квітні.
У травні Bloomberg повідомив, що КНР прагне поповнити свої стратегічні запаси завдяки дешевій російській нафті.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.