Категорія
Новини
Дата

Китайська влада оштрафувала сервіс таксі Didi на $1,2 млрд

Китай оштрафував сервіс таксі Didi більш як на 8 млрд юанів ($1,2 млрд), пише Bloomberg із посиланням на заяву Управління кіберпростору Китаю. Розслідування, яке знищило понад 80% вартості компанії, тривало з липня минулого року. Експерти очікували жорсткішого покарання.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Штраф становить близько 4,7% від загального доходу Didi за минулий рік. Регулятор також оштрафував голову Didi Чен Вея та президента Жана Лю на 1 млн юанів кожного. Деякі галузеві спостерігачі очікували, що до керівників та компанії застосують суворіші покарання. 
  • Це рішення сигналізує, що найгірше для компанії, можливо, минуло, і посилює очікування того, що Пекін пом’якшує контроль за технологічним сектором саме тоді, коли його економіка просідає під тягарем обмежень COVID-19 та глобальної інфляції.
  • Очікується, що додатки Didi знову можна буде скачати у Китаї, що дозволить компанії реєструвати нових користувачів і продовжити зростання, пише Bloomberg.

Контекст

Штраф Didi стане найбільшим штрафом, накладеним на китайську технологічну компанію, відколи антимонопольний регулятор Китаю оштрафував Alibaba на $2,78 млрд.

У червні 2021 року Didi провела IPO у США та розмістила акції на суму $4,4 млрд. Після цього Управління з питань кіберпростору Китаю ініціювало розслідування щодо розміщення акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі. Менш ніж за рік компанія вирішила залишити біржу NYSE.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні