Категорія
Новини
Дата

Китайське виробництво скорочується швидше, ніж очікувалося, через карантинні обмеження – FT

У листопаді виробничий сектор Китаю скоротився швидше, ніж очікувалося, оскільки масові обмеження для боротьби з рекордною кількістю випадків захворювання на COVID-19 уповільнили виробництво другої за величиною економіки світу, пише Financial Times.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Індекс менеджерів із закупівель виробничого сектора за місяць склав 48, що нижче за поріг у 50 пунктів, який відокремлює спад від зростання. Аналітики прогнозували значення 49. Це було третє щомісячне скорочення поспіль та найнижче значення з квітня.
  • Політика Пекіна у боротьбі з COVID-19 знизила економічні показники: аналітики кажуть, що й без того невисока мета країни щодо зростання валового внутрішнього продукту на рівні 5,5% на рік була недосяжною кілька місяців тому.
  • Але відновлені цього місяця обмеження у звʼязку із COVID призвели до зниження виробництва, незважаючи на зусилля уряду щодо підтримки попиту в секторі нерухомості за рахунок збільшення кредитної пропозиції для нових проєктів. Політики також щосили намагалися підвищити споживчий попит, ослаблений перспективою подальших обмежень.
  • «Офіційні PMI Китаю виявилися слабшими, ніж очікувалося, що свідчить про те, що відновлення випадків захворювання COVID продовжує позначатися на економічних показниках», – сказав головний економіст Guotai Junan International Хао Чжоу. 
  • Офіційний невиробничий PMI, який включає сферу послуг та інші сектори, склав 46,7, що означає скорочення.

Контекст

Політика «нульової терпимості до COVID» – головне гальмо другої за величиною економіки світу. Позитивний момент її уповільнення – падіння попиту на енергоносії, що може призвести до зниження цін та зменшення темпів інфляції у США та Європі. По всьому Китаю відновилися масові локдауни: влада намагається стримати найсильніший спалах COVID-19 з початку пандемії, він відбувся у всіх регіонах країни.

Високий рівень захворюваності виявлено у 80 містах. На них припадає половина річного ВВП Китаю та близько 90% його експорту. Шицзячжуан, місто з населенням 11 млн осіб на південний захід від столиці, спробувало послабити карантин, але через кілька днів знову посилило його після зростання кількості випадків захворювання.

Китаєм прокотилася хвиля протестів. Люди виходять на вулиці проти цензури та скандують слово «свобода». Безпосередньої загрози зміни влади немає. Але для Сі Цзіньпіна це найбільша за багато років політична криза.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні