Категорія
Новини
Дата

Китайський мільярдер Го Венгуй подав позов проти UBS на $500 млн

Банк UBS зіткнувся із позовом на $500 млн у Лондоні, поданим китайським бізнесменом, пише Reuters. Апеляційний суд відхилив останню спробу найбільшого швейцарського банку закрити справу.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Позов подав проти лондонської філії UBS Го Венгуй, колишній мільярдер з Китаю, відомий як Квок Хо Ваном та його компанія Ace Decade через непрямі інвестиції в китайську брокерську компанію Haitong Securities.
  • Бізнесмен та його компанія втратили майже всі інвестиції у розмірі $500 млн після того, як UBS змусив їх продати акції під час ринкового обвалу у липні 2015 року.
  • Минулого місяця UBS заявив в Апеляційному суді Лондона, що вони можуть подати позов проти нього лише у Швейцарії, хоча суд нижчої інстанції відхилив цей аргумент. Апеляція UBS була відхилена 1 березня. UBS раніше повідомив суд нижчої інстанції, що повністю відхилив позовні вимоги.
  • Юрист UBS звернувся до Апеляційного суду з проханням скасувати рішення суду нижчої інстанції про те, що справа може розглядатися у Лондоні. 
  • У відповідь суддя виніс ухвалу, що збитки, завдані Ace Decade, відбулися в Лондоні.

Контекст

У Китаї Венгуй вважається одним із найнебезпечніших державних злочинців. Зокрема, у КНР отримав довічний термін колишній заступник голови МДБ Ма Цзян. Його засудили за хабарі на мільйони юанів та інсайдерство на користь Венгуя. Бізнесмен залишив Китай у 2015 році, наразі він мешкає в США, де запросив політичний притулок. Венгуй регулярно спілкується зі ЗМІ та публікує матеріали з критикою Комуністичної партії Китаю та звинуваченнями її керівництва у корупції.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні