Категорія
Новини
Дата

Китайський пошуковий гігант Baidu випустить бота в стилі ChatGPT

1 хв читання

Китайська пошукова система Baidu планує запустити чат-бот на основі штучного інтелекту, аналогічного боту ChatGPT компанії OpenAI, пише Bloomberg із посиланням на джерела. Дебют нової розробки може відбутися вже у березні.

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • На першому етапі компанія, яку ще називають «китайською Google», інтегрує робота у свої основні пошукові сервіси. Інструмент, який поки що не має навіть імені, дасть змогу користувачам отримувати відповіді в «розмовній» формі. 
  • Китайський розробник уже витратив мільярди доларів на дослідження у сфері ШІ. Основою системи, схожої на ChatGPT, стане система Ernie – масштабна модель машинного навчання, тренування якої здійснювалось протягом кількох років. 
  • Після появи новинки акції Baidu зросли на 5,8%, що стало найбільшим денним зростанням майже за чотири тижні.

Контекст

Наприкінці листопада OpenAI – американська лабораторія ШІ, серед співвласників якої Ілон Маск – представила свою розробку ChatGPT на базі просунутої нейромережевої моделі GPT-3.5. Мовна модель на базі ШІ може відповідати на запитання, допомагати зі складанням листів, есе та написанням коду. 

Уже за тиждень ChatGPT мав понад 1 млн користувачів. І в OpenAI планують лише нарощувати темп – у 2023 році в компанії очікують до $200 млн доходу, а вже за рік – $1 млрд.

ChatGPT зараз вважають найпрофесійнішим чат-ботом, який може відповідати на питання зрозумілою мовою. Він привернув більше уваги користувачів, аніж розробки Google Al LaMDA або Meta – BlenderBot. Хоча всі три мають спільну проблему – вони можуть давати неправдиву та упереджену відповідь.

Але ChatGPT швидко видає відповідь на запитання, й користувачу не потрібно відкривати численні пошукові запити, що дуже непокоїть Google. А тепер про співпрацю з ChatGPT заговорила Microsoft – її пошуковик Bing уже багато років пасе задніх перед Google. Але чи дійсно розробка OpenAI дасть змогу Microsoft зруйнувати пошукову імперію Google, читайте тут.

Минулого тижня Microsoft і OpenAI оголосили про розширення партнерства з «багаторічними багатомільярдними інвестиціями», щоб швидше реалізовувати прориви в галузі ШІ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні