Категорія
Новини
Дата

Компанія Маска з будівництва тунелів залучила $675 млн інвестицій. Її оцінка збільшилася в шість разів

1 хв читання

Компанія Ілона Маска The Boring Company, яка займається будівництвом підземних тунелів для руху автомобілів, залучила $675 млн інвестицій на розвиток бізнесу. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Ключові факти

  • Раунд очолили еміратський венчурний фонд Vy Capital та американський Sequoia Capital. У раунді також взяли участь фонди Valor Equity Partners, Founders Fund, 8VC, Craft Ventures та DFJ Growth.
  • Крім того, у The Boring Company інвестували гравці американського ринку нерухомості: Brookfield, Lennar, Tishman Speyer та Dacra.
  • Оцінка компанії — $5,7 млрд.
  • Компанія відзначила «наступне покоління» тунельно-бурильних машин (TBM) Prufrock. «На відміну від традиційних TBM, для роботи яких потрібно понад десяток або й більше людей, Prufrock спроєктований так, щоб працювати повністю дистанційно та автономно через комп’ютеризовані системи. Вона не потребує присутності людей у ​​тунелі для роботи», – заявили в компанії.
  • Prufrock розрахована на видобуток зі швидкістю до 1 милі на тиждень, тому тунель довжиною смуги Лас-Вегаса (близько 4 миль) можна завершити за місяць, ідеться в повідомленні.

Контекст

Останній раунд The Boring Company був у 2018-му. Тоді вона залучила $120 млн з оцінкою у $920 млн. Передбачається, що тунельна система буде використовувати автомобілі Tesla на електричних візках і переміщати за допомогою них пасажирів на швидкості близько 200 км/год.

Мережа підземних тунелів, на думку представників компанії, дає змогу розвантажити наземні транспортні потоки. На відміну від метро система The Boring Company дозволяє пасажирам «підземки» переміщатися з одного пункту в інший без необхідності робити проміжні зупинки. Це дозволяє скоротити час, необхідний для переміщення між двома точками.

Наразі компанія побудувала лише два експлуатаційних 0,8-мильні тунелі під конференц-центром Лас-Вегаса, а також 1,1-мильний тестовий тунель у Готорні, Каліфорнія. Враження про їхню роботу неоднозначні, пише The Verge. Коли все йде за планом, компанії пропускають через тунелі автомобілі на спокійній швидкості. Але коли вони завантажені, то виникають ті ж затори.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні