Категорія
Новини
Дата

Кожен п’ятий український айтівець втратив роботу за останній рік: кого звільняють найчастіше. Дослідження DOU

2 хв читання

Понад 19% українських IT-фахівців втратили роботу за останній рік, а більше половини висловлюють занепокоєння щодо можливої втрати робочого місця. Про це йдеться в результатах опитування DOU від 28 квітня.

Подарунок для справжніх лідерок та лідерів

Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз

Деталі 

  • 19% фахівців були звільнені (проти 16% у 2023 році), причому найчастіше це стосувалося Senior-спеціалістів. Ще 18% пішли з компаній за власним бажанням (14% у 2023 році). 
Кожен п’ятий український айтівець втратив роботу за останній рік: кого звільняють найчастіше. Дослідження DOU /Фото 1
  • Компанії найчастіше пояснювали звільнення працівників складною фінансовою ситуацією та оптимізацією або зміною пріоритетів. Оптимізацію і зміну фокусу частіше згадували продуктові компанії та стартапи, тоді як у сервісних та аутстафінгових основними причинами були закриття або завершення проєктів.
Кожен п’ятий український айтівець втратив роботу за останній рік: кого звільняють найчастіше. Дослідження DOU /Фото 2
  • Через погані результати роботи було звільнено 13% айтівців, переважно в продуктових компаніях. Основні причини самостійного звільнення: відсутність кар’єрних (43%) і професійних (41%) перспектив, а також невдоволення зарплатою (38%). Серед айтівців за кордоном 16% пішли з роботи через переїзд або релокацію.
  • Нетехнічні фахівці частіше звільнялися через брак кар’єрних перспектив і конфлікти в команді, тоді як технічні – через фінансові питання або пошук кращих умов. Ліди частіше залишали роботу через втому та вигорання, сеньйори – через привабливіші пропозиції, а мідли – через відсутність розвитку і невдоволення зарплатою та бонусами. Ще 12% звільнень були пов’язані з конфліктами з керівником або лідом.
Кожен п’ятий український айтівець втратив роботу за останній рік: кого звільняють найчастіше. Дослідження DOU /Фото 3
  • Найвищий рівень безробіття спостерігається серед дизайнерів і працівників відділів продажів – близько 30% з них шукають роботу. Найстабільнішими є фахівці з DevOps/SRE, Data Science та ML/AI, де лише 8-10% у пошуку.
  • Безробіття за кордоном вище, ніж в Україні: 17% проти 14%. Серед розробників за кордоном цей показник сягає 19%, а в Mobile-розробці – 38%.
  • Тривога щодо втрати роботи зросла: 52% айтівців в Україні та 57% за кордоном бояться залишитися без роботи (два роки тому – 48% і 45% відповідно).
Кожен п’ятий український айтівець втратив роботу за останній рік: кого звільняють найчастіше. Дослідження DOU /Фото 4
  • Найменше хвилюються Data Scientists і топменеджери, найбільше – тестувальники, дизайнери, фахівці підтримки та інфраструктурні інженери.
  • Активність рекрутерів також зросла: 80% айтівців отримують від них повідомлення (восени 2023 року – 50%). Найбільший попит – на фахівців у Data Science/ML/AI та DevOps/SRE. 
Кожен п’ятий український айтівець втратив роботу за останній рік: кого звільняють найчастіше. Дослідження DOU /Фото 5
  • Водночас 38% респондентів не готові змінювати сферу діяльності, хоча кожен п’ятий розглядає таку можливість через труднощі з працевлаштуванням або бажання займатися цікавішою роботою.
  • Очікування щодо IT-ринку стримані: 34% вважають, що ситуація не зміниться, 32% прогнозують погіршення у 2025 році, і лише 19% вірять у зростання.
Кожен п’ятий український айтівець втратив роботу за останній рік: кого звільняють найчастіше. Дослідження DOU /Фото 6

Контекст 

В опитуванні взяли участь 3806 IT-фахівців з України та з-за кордону різних спеціалізацій і посад, а також 651 початківець, який шукає свою першу роботу в ІТ. Вони поділилися досвідом останнього року – пошуком роботи, звільненнями, рекрутингом спеціалістів, а також розповіли про свої настрої та очікування від майбутнього.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні