Категорія
Новини
Дата

Латвійська залізниця може долучитися до перевезення українського зерна

Голова правління Латвійської залізниці (Latvijas dzelzceļš, LDz) Ріналдс Плявнієкс бачить можливість для компанії цієї осені зайнятися перевезенням українського зерна. Про це він сказав в інтервʼю Латвійському радіо, пише Delfi.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Плявнієкс повідомив, що раніше скептично ставився до можливостей перевезення українського зерна залізницею через Латвію, пояснивши, що в таких перевезеннях потрібно проводити дві перевалки.
  • Водночас, за його словами, технологічні можливості логістики та перевалки настільки розвинулися, що процес перевалки може бути набагато оперативнішим. «Зараз зʼявилася можливість для перевезення українського зерна», – заявив Плявнієкс.
  • Він зазначив, що через Латвію за рік можна буде перевезти від приблизно 500 000 до 1 млн т українського зерна. 
  • LDz може бути залучена до транспортування зерна з України вже цієї осені, додав Плявнієкс.

Контекст

Наприкінці липня влада Литви направила до Єврокомісії лист із пропозицією використовувати порти на Балтійському морі як альтернативний шлях експорту українського зерна.

На початку серпня Польща закликала ЄС збільшити пропускну спроможність портів, щоб дати змогу здійснювати більше поставок українського зерна через Балтійське море. Міністр сільського господарства країни Роберт Телус зазначив, що Польща вже веде переговори із сусідньою Литвою про перенесення фітосанітарного контролю зі свого кордону до литовських портів, щоб прискорити транзит українського зерна. 

Хоча термінали в Балтійському морі є альтернативою, «основна частина вантажів, як і раніше, проходитиме через південні порти», сказав міністр.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні