Категорія
Новини
Дата

Liberty Steel скоротить виробництво у Великій Британії та зупинить заводи через зростання витрат на енергію

Британська Liberty Steel, заснована Сандживом Гуптою, скоротить виробництво сталі у Великій Британії та зупинить деякі підприємства, оскільки високі витрати на енергію роблять їх неконкурентоспроможними, пише Bloomberg.

⚡️В останні дні весни даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом F700 до кінця місяця Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Виробництво сталі в електродуговій печі Liberty у Ротерхемі буде скорочено та замінено імпортом з-за кордону. Високі енерговитрати роблять виробництво продукції неконкурентоспроможним, йдеться у повідомленні компанії.
  • Загалом зміни можуть торкнутися 440 робочих місць.
  • FT пише, що компанія, яка є частиною конгломерату Gupta GFG Alliance, передбачає, що виробництво в Уест-Броміджі буде зупинено, сталеливарне виробництво в Ньюпорті в Південному Уельсі буде законсервовано, а місце перетворено на склад, розподільний та торговий центр.
  • Скорочення є останнім ударом по галузі, яка бореться, на тлі різкого зростання цін на енергію.
  • Національний представник місцевої профспілки сталеливарників Алан Девіс сказав, що ця новина стала «ударом по лояльним працівникам Liberty Steel у Великій Британії, які не могли б зробити більше, щоб допомогти компанії пережити складний період».
  • Окремо британський канцлер Джеремі Хант розглядає питання порятунку платниками податків двох доменних печей, що належать British Steel. Згідно з пропозицією, уряд субсидує китайську компанію у розмірі £300 млн, щоб печі залишалися відкритими.

Контекст

Виробництво сталі – одна з галузей, що найбільш забруднюють довкілля, де величезні доменні печі нагрівають залізну руду коксівним вугіллям. Більш екологічний спосіб – використовувати водень, вироблений з використанням відновлюваних джерел енергії. 

Енергетична криза продовжує свої руйнівні походжання Європою, під її прицілом металургійна промисловість, а саме виробництво алюмінію. В алюмінієвій промисловості не так і легко наважитися закрити плавильню. Щойно електроенергію відключають і чани охолоджуються до кімнатної температури, може знадобитися не один місяць і десятки мільйонів доларів, аби вони знову запрацювали. Європейське виробництво впало до найнижчих рівнів з 1970-х, а знавці індустрії говорять, що енергетична криза загрожує всій алюмінієвій індустрії.

Вся справа в тому, як алюміній виробляється. Сировину для алюмінію розігрівають до рідкого стану, а потім через чан із отриманою рідиною пропускають електричний потік. Для виготовлення 1 т алюмінію треба близько 15 МВт·год електроенергії – цієї кількості достатньо для живлення пʼяти осель у Німеччині протягом року.

Європейська промисловість побоюється складної зими, а політики – хвилі деіндустріалізації у Євросоюзі. Заходи жорсткої економії вирішують проблему дефіциту енергії лише частково. Виробники сталі, хімреагентів, паперу та автомобілів прагнуть скоротити споживання електроенергії та підготуватися до нестачі газу, якщо уряди запровадять нормування споживання. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні