Китайська ByteDance, якій належить сервіс коротких відео TikTok, передумала продавати американський бізнес компаніям Oracle і Walmart. Рішення прийняте після того, як експрезидент США Дональд Трамп залишив свій пост, пише South China Morning Post із посиланням на джерело.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Продаж було призначено перш за все для задоволення вимог адміністрації Трампа. Але він пішов, і сенс угоди втрачено, зазначає джерело.
- ByteDance вважала, що угода з компанією Oracle, засновник якої Ларрі Еллісон підтримував Трампа, могла би стати корисною для неї, якби Трамп залишився на посаді після виборів.
- Минулого тижня The Wall Street Journal повідомила про призупинення на невизначений термін продажу TikTok. Адміністрація Джо Байдена проводить власну перевірку щодо потенційних ризиків безпеки з боку китайських технологічних компаній.
- ByteDance наразі шукає нову структуру для своїх операцій у США.
- Уряд Китаю не має наміру втручатися в комерційні деталі угоди, але є певні умови. ByteDance не може продати американській компанії свої основні алгоритми. Крім того, ситуація з ByteDance не має виглядати як «схиляння колін перед урядом США».
Контекст
2020 року експрезидент США Дональд Трамп звинуватив низку сервісів у передачі даних американських користувачів китайському уряду й заборонив громадянам США використовувати, зокрема, TikTok.
Трамп розпорядився заблокувати TikTok у США. Щоб уникнути заборони, ByteDance домовилася про продаж своїх американських активів компаніям Oracle і Walmart. За умовами угоди, ByteDance повинна була зареєструвати американську компанію під назвою TikTok Global, а також продати 20% активів.
Крім того, дані TikTok мали зберігатися в Oracle, яка отримувала право перевіряти його вихідний код. До ради нової компанії мали увійти переважно американські директори, головний виконавчий директор зі США, а також експерт із безпеки.
26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.