Категорія
Новини
Дата

Майно російської «Татнефти» на 400 млн грн передали в управління АРМА

Активи групи компаній російської «Татнефти» передано в управління АРМА, повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки. Вартість активів оцінюється щонайменше в 400 млн грн.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • 31 травня у межах кримінального провадження отримано ухвали слідчого судді про накладення арештів на рухоме та нерухоме майно, рахунки та корпоративні права групи компаній російської «Татнефти». 
  • Наразі арештовано 115 об’єктів нерухомого майна: нафтобази, заправні станції, нежитлові будівлі, земельні ділянки та 118 бензовозів і автомобілів.
  • Лише вартість корпоративних прав підприємств та рухомого майна становить близько 400 млн грн. Після оцінки нерухомого майна сума може зрости до 2 млрд грн, заявляють слідчі.
  • Офіс генпрокурора здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 3 ст. 110-2 КК України).

Контекст

У червні минулого року ТОВ «Татнафта-АЗС-Україна» заявляла про плани оптимізувати та розвивати роздрібні продажі пального. «Татнафта» вирішила продати 31 АЗС та сім нафтобаз у Харківській та Полтавській областях. Загалом російській «Татнефти» в Україні належало 91 АЗС, девʼять нафтобаз та одна ДПС у Харківській та Полтавській областях.

1 квітня Верховна Рада ухвалила порядок націоналізації майна, що належить громадянам РФ та будь-яким фізичним та юридичним особам, які публічно заперечують російсько-українську війну.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів РФ і повʼязаних з нею компаній.

Перший напрям – конфіскація за рішенням суду, як у випадку з активами нардепа Віктора Медведчука. Протягом судового процесу його майно було арештовано, після чого АРМА передала «трубу Медведчука» в управління «Нафтогазу».

Другий напрям – через новий закон про конфіскацію російських активів. Згідно з цим законом рішення про конфіскацію прийматиме ВАКС на основі кількох десятків критеріїв, за якими визначатимуть підсанкційних осіб, чиє майно підлягає конфіскації.

Третій напрям – на підставі закону про націоналізацію російського майна. Під його дію потрапляють активи Сбербанку і Промінвестбанку.

Четвертий напрям – конфіскація майна у звʼязку з воєнним станом. Така конфіскація не вимагає ніякої аргументації, але виникає обовʼязок компенсувати вартість. Тому поки що цей спосіб не використовується.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні