Категорія
Новини
Дата

Майже 40% іноземних компаній не бажають залишати Росію – KSE Institute

1 хв читання

Лише 6,2% іноземного бізнесу повністю згорнули діяльність та остаточно покинули російський ринок станом на 12 лютого. Натомість 39,7% компаній з іноземними інвестиціями продовжують працювати в РФ без обмежень, йдеться у щотижневому моніторингу KSE Institute.

Ключові факти

  • Наразі 191 (6,2%) міжнародна компанія повністю припинила діяльність у Росії. За останній тиждень до категорії зі статусом «вийшли» додалося вісім компаній. Ще 1169 (38%) іноземних бізнесів згорнули операції та заявили про намір покинути РФ.
  • Водночас 1223 (39,7%) компанії поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 496 (16,1%) іноземних бізнесів призупинили нові інвестиції в Росію та продовжують вичікувати.
  • За оцінками KSE Institute, менші компанії з нижчими доходами воліють залишатися в Росії і відмовляються від будь-яких самообмежень, а бізнеси з більшими доходами вичікують, знизивши обсяги своїх інвестицій.

Контекст

За підрахунками експертів KSE Institute, 191 компанія, що залишила ринок Росії, мала щонайменше 326 600 осіб робочого персоналу, їх річний дохід становив $45,2 млрд, капітал компаній оцінювався у $35,2 млрд, а вартість активів сягала $41,2 млрд. Міжнародні бізнеси, які перебувають у процесі виходу, мали 199 000 осіб персоналу, $42,2 млрд річного доходу, $17,5 млрд капіталу та $18 млрд активів.

Бізнеси, які завершили вихід, мали чималий вплив на економіку Росії. У них працювало 23% персоналу, занятого в іноземних компаніях на російському ринку, їм належало близько 14,4% активів та 20,2% капіталу. За останній довоєнний рік вони сплатили $3,3 млрд податків до федерального бюджету та згенерували 15% від усієї виручки іноземних компаній, які на той час працювали у РФ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні