Категорія
Новини
Дата

БЕБ обшукує підприємства Ахметова у Кривому Розі. Чому силовики прийшли на заводи Метінвесту

БЕБ обшукує підприємства Метінвеста у Кривому Розі /esbu.gov.ua

БЕБ обшукує підприємства Метінвеста у Кривому Розі Фото esbu.gov.ua

Правоохоронні органи проводять обшуки на підприємствах групи Метінвест у Кривому Розі, повідомила пресслужба групи. Слідчі дії стосуються «неправильно розрахованих податкових відрахувань». Бюро економічної безпеки підтвердило, що проводить обшук.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Метінвест заявляє про «безпрецедентний необґрунтований тиск» на бізнес групи компаній з боку силових структур.
  • «Дії правоохоронних органів (представників СБУ, БЕБ і прокуратури) супроводжуються численними порушеннями, обшуки проводять неправомірно, без будь-яких правових підстав вилучають компʼютерну техніку, чинять тиск на працівників підприємства, частково паралізовано господарську діяльність», – сказано в повідомленні.
  • Метінвест закликала правоохоронні органи «утриматися від незаконних дій і припинити тиск на підприємства групи через нібито «неправильно розраховані податкові відрахування». Про які саме «податкові відрахування» йдеться у Метінвесті не повідомляють.
  • «Шукають те саме що в «АрселорМіттал Кривий Ріг», – повідомів Forbes.ua топ-менеджер металургійної компанії, який не захотів щоб його прізвище згадувалось. – Метінвест рахує ренту так само, як і АМКР – по обсягу руди. У АМКР наближається адміністративний суд другої інстанції у цій справі. Думаю, правоохоронці впевнені, що виграють, тому посилюють тиск», – вважає співрозмовник Forbes.ua.
  • Пізніше Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомило, що проводить слідчі дії на підприємствах, які занижували рентну плату за користування надрами в 2018-2020 роках. В БЕБ стверджують, що через ці дії збитки бюджету становлять близько 18 млрд грн.
  • Детективи БЕБ обшукують адміністративні будівлі компаній та оглядають родовища та виробничі потужності з переробки корисних копалин. БЕБ проводить слідчії дії за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Службою безпеки України.

Контекст

Справа може стосуватися підходу до розрахунку ренти: податкові органи вважають, що має оподатковуватись кінцевий продукт (збагачена руда, або концентрат-окатки), видобувні підприємства відстоюють позицію, що рента має сплачуватись лише за видобуту руду, а решта процесу збагачення – це виробнича діяльність.

5 січня Офіс генпрокурора через Шевченківський суд Києва заблокував кошти на рахунках АМКР. 20 січня Шевченківський суд Києва скасував заборону на проведення операцій зі сплати податків і виплати зарплати працівникам АМКР. Сума податкового спору – 2,2 млрд грн — це різниця, яку податкові органи нарахували між сплаченою рентою на руду та розрахованою рентою на концентрат.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні