Категорія
Свій бізнес
Дата

Мільйони Комаровського. Як найвідоміший лікар України намагається заробити на інфлуенсерстві

Євген Комаровський. /з особистого архіву

Євген Комаровський. Фото з особистого архіву

Євген Комаровський, 59, зустрів коронакризу у відмінній медійній формі. Найвідоміший у російськомовному світі популяризатор здорового способу життя з 2005 року випустив 15 книг накладом 7 млн примірників, у нього 8,2 млн читачів в Instagram, а під час пандемії його канал у YouTube додав понад мільйон підписників.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Комаровському від цього радості мало: перегляди – вгору, ціни на рекламу – вниз. За оцінкою засновника рекламного агентства Shatyrko Андрія Шатирка, у грудні 2019-го – лютому 2020 року канал «Доктор Комаровский» заробляв $220 за мільйон переглядів, а в березні-квітні 2020-го – у 2,2 разу менше.

Пандемія вдарила не лише по монетизації YouTube-каналу, а й по інших джерелах доходу Комаровського. 10-денний тур п’ятьма містами Росії довелося перенести з квітня на червень, але й це ще надвоє баба ворожила. Під знаком питання й інший напрям бізнесу – продаж книжок. «Книги Комаровського – завжди в топі в категоріях «медицина» та «книги для батьків», каже власник видавництва «Брайт Букс» Дмитро Кириченко, але із закриттям магазинів залишився тільки онлайн і продажі загалом по ринку впали на 70–80%».

Інфографіка Леонід Лукашенко

Інфографіка Леонід Лукашенко

Збільшення аудиторії під час карантину – явище тимчасове і вже починає йти на спад. «У березні відео Комаровського в Instagram набирали в середньому від 1,3 до 2,2 млн переглядів, у квітні цей показник впав до 0,8–1 млн», – говорить засновник рекламного агентства MokCo Тетяна Мокренко. «Хоча ролики про вірус і набирають мільйони переглядів, але інші сюжети на каналі Комаровського куди менш популярні», – каже Шатирко.

Лікар думає над новим рецептом. «Мало клієнтів, готових платити реальну ціну за акаунт 8 млн фоловерів», – нарікає він. Ідея – створити сайт із платним доступом, на якому буде опубліковано найкорисніші його статті й відео.

Матеріал вийшов в першому номері журналу Forbes (червень 2020). 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні