Категорія
Новини
Дата

Міненерго відсудило ТЕЦ-2 «Есхар» у бізнесмена Павла Фукса

1 хв читання

Господарський суд Харківської області задовольнив позов прокуратури і розірвав договір про передачу в концесію державного підприємства ТЕЦ-2 «Есхар» компанії підсанкційного бізнесмена Павла Фукса. Наразі триває строк на апеляційне оскарження, йдеться у повідомленні обласної прокуратури.

Ключові факти

  • Прокуратура заявила, що виявила численні порушення концесіонером умов договору, зокрема невиконання зобов’язань щодо своєчасної оплати платежів і страхування об’єкта концесії, а також незабезпечення підприємства вугіллям.
  • Компанія-концесіонер допустила заборгованість за природний газ перед ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» на суму понад 126 млн грн, а також заборгованість з виплати зарплати перед працівниками підприємства та оператором газорозподільчих мереж «Харківгаз» за послугу розподілу природного газу на суму понад 40 млн грн, йдеться у повідомленні.
  • Так компанія зірвала опалювальний сезон 2022–2023 у смт Есхар Чугуївського району Харківської області, заявила прокуратура.

Контекст

За даними Єдиного реєстру судових рішень, власник підприємства – ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія». У 2019 році в інтервʼю ЕП Павло Фукс підтвердив що придбав ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» у депутата від ОПЗЖ Юлія Іоффе.

Договір про передачу у концесію ТЕЦ-2 «Есхар» приватній компанії строком на 49 років Міненерго уклало у 2012 році.

Держпідприємство ТЕЦ-2 «Есхар» (Чугуївський район) побудували у 1930 році. Наразі його потужність становить близько 100 МВт.

Наприкінці жовтня 2011 року Кабмін включив ТЕЦ-2 «Есхар» до переліку обʼєктів, які можуть бути віддані у концесію. У розпорядженні було сказано, що концесіонер має, зокрема, збільшити обсяг виробництва, підвищити продуктивність праці й не скорочувати кількість співробітників, залучити інвестиції.

16 травня СБУ повідомила про підозру Фуксу. За даними СБУ, Фукс підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках. Далі нібито викуповував кредитні зобов’язання, що надавало змогу втручатися в їх господарську діяльність. 

«Під час цих махінацій зловмисники отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків, – ідеться в повідомленні СБУ. – Наприклад, лише від однієї з таких оборудок сума збитків, завданих державі, сягає майже 100 млн грн».

У межах кримінального провадження накладено арешт на корпоративні права та рахунки 101 компанії, права вимоги за більш як 1600 викупленими кредитами, понад 240 об’єктів нерухомості і транспортних засобів. Частину арештованих активів уже передано в управління АРМА, йдеться у повідомленні СБУ. 

За оцінкою правоохоронців, з 2018 року Фукс заволодів активами українських компаній більш ніж на 100 млрд грн, або $2,7 млрд. Із цими статками Фукс посів би другу сходинку в рейтингу найбагатших українців Forbes 2022 року, між Рінатом Ахметовим ($4,4 млрд) і Максимом Литвином ($2,3 млрд). Більше про це читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд