Рейтинг найбагатших воєнного часу
Уродженець Харкова, бізнесмен Фукс покинув Україну після початку війни. «Мав забезпечити безпеку трьох дітей», – казав Фукс у коментарі УП. Проєкт «Схеми» з посиланням на Al Jazeera стверджує, що Фукс має спільні бізнес-інтереси з родиною Андрія Портнова у Москві. Йому нібито належать частина від 2000 кв. м бізнес-центру «Мосфильмовский». Пресслужба Фукса це заперечує: «Ніколи не мав та не маю спільних бізнес-інтересів ані з Андрієм Портновим, ані з родиною Андрія Портнова». Фукс багато років мав бізнес в Росії, але є українським підприємцем, пояснили в його пресслужбі. Фукс не володіє більшістю компаній в РФ з 2015 року. До 2022 року володів часткою 99,6% ЗАТ «Капитал-Строй», свідчать дані російської аналітичної системи «СПАРК-Интерфакс».
Справка уточнена: 29.12.2022, додані дані щодо російського бізнесу.
100 найбагатших українців 2021
Харків’янин Павло Фукс – фахівець з distressed assets. Він заробляє на купівлі/продажу проблемних боргів лопнутих банків і недооцінених активів. Зібраний земельний банк дає змогу Фуксу, який зробив капітал на девелоперських проєктах у Росії, замислитися про повернення у велику забудову, але вже в Києві. «Землі багато, думаю, що будувати», – казав він журналові НВ у січні 2021 року. У рейтингу найбагатших Фукс завдяки частці в компанії «Укрнафтобуріння», в якій він партнер Ігоря Коломойського і Віталія Хомутинніка. УНБ – третій за розміром приватний газодобувач в Україні після «ДТЕК Нафтогазвидобування» Ріната Ахметова і Burisma Миколи Злочевського. Падіння цін на нафту і газ 2020 року змусило УНБ призупинити програми. За минулий рік компанія не закінчила жодної свердловини, хоча роком раніше ввела в експлуатацію п’ять.
100 найбагатших українців 2020
Харків’янин Павло Фукс набув капітал у Росії, але з 2014 року переїхав до України. На чому заробляє? Купівля/ продаж боргів і недооцінених активів. Дуже активний у Telegram, де багато пише про економічні наслідки коронавірусу. Головний актив, який дозволив йому увійти до списку найбагатших, – частка у газодобувній компанії «Укрнафтобуріння», в якій він є партнером Віталія Хомутинніка та Ігоря Коломойського. Цей бізнес показує не лише бурхливе зростання видобутку, а й високу прибутковість: 3,2 млрд грн у 2018 році. На відміну від більшості видобувних компаній, УНБ ще й імпортує газ і активно займається трейдингом.