Інформація про Павло Фукс

«Укрнафтобуріння», ПЕК

Павло Фукс /Дмитро Ларін
$165 млн (дані 2021 року)
67 місце
100 найбагатших українців 2021

Профайл

Досьє
Одружений, п'ятеро дітей
Місце народження
Харків

Рейтинг найбагатших воєнного часу

Уродженець Харкова, бізнесмен Фукс покинув Україну після початку війни. «Мав забезпечити безпеку трьох дітей», – казав Фукс у коментарі УП. Проєкт «Схеми» з посиланням на Al Jazeera стверджує, що Фукс має спільні бізнес-інтереси з родиною Андрія Портнова у Москві. Йому нібито належать частина від 2000 кв. м бізнес-центру «Мосфильмовский». Пресслужба Фукса це заперечує: «Ніколи не мав та не маю спільних бізнес-інтересів ані з Андрієм Портновим, ані з родиною Андрія Портнова». Фукс багато років мав бізнес в Росії, але є українським підприємцем, пояснили в його пресслужбі. Фукс не володіє більшістю компаній в РФ з 2015 року. До 2022 року володів часткою 99,6% ЗАТ «Капитал-Строй», свідчать дані російської аналітичної системи «СПАРК-Интерфакс».

Справка уточнена: 29.12.2022, додані дані щодо російського бізнесу.

100 найбагатших українців 2021

Харків’янин Павло Фукс – фахівець з distressed assets. Він заробляє на купівлі/продажу проблемних боргів лопнутих банків і недооцінених активів. Зібраний земельний банк дає змогу Фуксу, який зробив капітал на девелоперських проєктах у Росії, замислитися про повернення у велику забудову, але вже в Києві. «Землі багато, думаю, що будувати», – казав він журналові НВ у січні 2021 року. У рейтингу найбагатших Фукс завдяки частці в компанії «Укрнафтобуріння», в якій він партнер Ігоря Коломойського і Віталія Хомутинніка. УНБ – третій за розміром приватний газодобувач в Україні після «ДТЕК Нафтогазвидобування» Ріната Ахметова і Burisma Миколи Злочевського. Падіння цін на нафту і газ 2020 року змусило УНБ призупинити програми. За минулий рік компанія не закінчила жодної свердловини, хоча роком раніше ввела в експлуатацію п’ять.

100 найбагатших українців 2020

Харків’янин Павло Фукс набув капітал у Росії, але з 2014 року переїхав до України. На чому заробляє? Купівля/ продаж боргів і недооцінених активів. Дуже активний у Telegram, де багато пише про економічні наслідки коронавірусу. Головний актив, який дозволив йому увійти до списку найбагатших, – частка у газодобувній компанії «Укрнафтобуріння», в якій він є партнером Віталія Хомутинніка та Ігоря Коломойського. Цей бізнес показує не лише бурхливе зростання видобутку, а й високу прибутковість: 3,2 млрд грн у 2018 році. На відміну від більшості видобувних компаній, УНБ ще й імпортує газ і активно займається трейдингом. 

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд