Категорія
Новини
Дата

Мінфін РФ заявив про виплати купона на $117,2 млн за євробондами. Чи вдалося Росії уникнути дефолту

Платіжне доручення Мінфіну Росії про виплати купонного доходу на $117,2 млн за двома випусками російських єврооблігацій виконано, повідомляється на сайті відомства. Платіж може означати, що дефолту за цими зобовʼязаннями не відбулося, пише The Bell. Але 100-відсоткової впевненості в цьому ще немає.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Уряд Росії повідомив, що виплату проведено у валюті. Мінфін країни-агресора пообіцяв окремо повідомити результати зарахування коштів платіжному агенту (Citibank, N.A., London Branch).
  • Доручення для купонних виплат було надіслано іноземному банку-кореспонденту 14 березня. 
  • Гроші на виплату купонного доходу за суверенними облігаціями швидше за все взяті із заморожених рахунків Мінфіну та/або ЦБ, доступ до яких був обмежений, вважає головний стратег АТОН Олександр Кудрін.
  • Зі 100-відсотковою впевненістю говорити про уникнення дефолту поки що не можна: виконання платіжного доручення — це лише перший етап виплати, пояснив експерт.
  • Технічно гроші на рахунки інвесторів можуть надійти із затримкою до кількох тижнів, сказав Кудрін.

Контекст

Якщо закордонні банки не зможуть прийняти цей платіж в іноземній валюті через заморожування міжнародних резервів Росії, виплати з єврооблігацій будуть проведені в рублях, заявляв Мінфін РФ. 

Міжнародне рейтингове агентство Fitch заявило, що вважатиме дефолтом купонні виплати з євробондів у рублях.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні