Внесення змін до закону про деолігархізацію цілком можливе. Для цього потрібно дочекатися висновків Венеційської комісії, сказав міністр юстиції Денис Малюська в інтервʼю «РБК-Україна».
Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Висновок Венеційської комісії щодо антиолігархічного закону очікується восени, зазначив міністр юстиції.
- За словами Малюськи, Єврокомісія рекомендувала імплементувати закон з урахуванням висновків Венеційської комісії.
- Венеційська комісія завжди знаходила аспекти, які можна вдосконалити, чи факти, які їй видаються недоліками, зазначив міністр. За його словами, там буде набір рекомендацій, які можна і варто буде враховувати, зокрема шляхом внесення змін до закону.
Контекст
Верховна Рада ухвалила закон про олігархів, який передбачає створення спеціального реєстру, у вересні минулого року. Зокрема, особам із цього списку заборонено фінансувати політичні партії, мати вплив на ЗМІ, брати участь у великій приватизації, а також подавати спеціальну декларацію.
У РНБО планували визначити перших олігархів до кінця травня 2022 року.
На початку червня голова НАЗК Олександр Новіков в інтервʼю Forbes заявив, що через війну ідея створення реєстру олігархів втратила актуальність. Проте 29 червня президент Володимир Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів, яке затвердила РНБО.
11 липня найбагатша людина України – Рінат Ахметов – повідомив, що його компанія SCM виходить з медійного бізнесу. Причиною він назвав закон про олігархів.
За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, наразі в Україні під ознаки олігархів потрапляє 86 осіб. Пізніше він уточнив, що цих осіб вибрали лише за одним із критеріїв, але не назвав, за яким саме.

