Внесення змін до закону про деолігархізацію цілком можливе. Для цього потрібно дочекатися висновків Венеційської комісії, сказав міністр юстиції Денис Малюська в інтервʼю «РБК-Україна».
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Висновок Венеційської комісії щодо антиолігархічного закону очікується восени, зазначив міністр юстиції.
- За словами Малюськи, Єврокомісія рекомендувала імплементувати закон з урахуванням висновків Венеційської комісії.
- Венеційська комісія завжди знаходила аспекти, які можна вдосконалити, чи факти, які їй видаються недоліками, зазначив міністр. За його словами, там буде набір рекомендацій, які можна і варто буде враховувати, зокрема шляхом внесення змін до закону.
Контекст
Верховна Рада ухвалила закон про олігархів, який передбачає створення спеціального реєстру, у вересні минулого року. Зокрема, особам із цього списку заборонено фінансувати політичні партії, мати вплив на ЗМІ, брати участь у великій приватизації, а також подавати спеціальну декларацію.
У РНБО планували визначити перших олігархів до кінця травня 2022 року.
На початку червня голова НАЗК Олександр Новіков в інтервʼю Forbes заявив, що через війну ідея створення реєстру олігархів втратила актуальність. Проте 29 червня президент Володимир Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів, яке затвердила РНБО.
11 липня найбагатша людина України – Рінат Ахметов – повідомив, що його компанія SCM виходить з медійного бізнесу. Причиною він назвав закон про олігархів.
За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, наразі в Україні під ознаки олігархів потрапляє 86 осіб. Пізніше він уточнив, що цих осіб вибрали лише за одним із критеріїв, але не назвав, за яким саме.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.