Наразі в Україні під ознаки олігархів підпадають 86 осіб. Про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов на нараді щодо виконання закону про олігархів, повідомила пресслужба Радбезу.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- На нараді, в якій взяли участь премʼєр-міністр Денис Шмигаль та в.о. голови СБУ Василь Малюк, обговорювалися етапи формування та ведення Реєстру олігархів, а також проблемні питання реалізації закону, повідомили в РНБО.
- Данілов акцентував на важливості посилення міжвідомчої співпраці для підвищення ефективності його виконання. За результатами наради дано низку доручень Кабміну, АМКУ, СБУ та НБУ.
- Списку з прізвищами людей, які можуть підпадати під визначення «олігарх», наразі немає.
Контекст
Верховна Рада ухвалила закон про олігархів, який передбачає створення спеціального реєстру у вересні минулого року. Зокрема, особам із цього списку заборонено фінансувати політичні партії, мати вплив на ЗМІ, брати участь у великій приватизації, а також подавати спеціальну декларацію.
В РНБО планували визначити перших олігархів до кінця травня 2022 року.
На початку червня голова НАЗК Олександр Новіков в інтервʼю Forbes заявив, що через війну ідея створення реєстру олігархів втратила актуальність. Проте, 29 червня президент Володимир Зеленський ввів у дію положення про реєстр олігархів, яке затвердила РНБО.
11 липня найбагатша людина України – Рінат Ахметов – повідомив, що його компанія SCM виходить з медійного бізнесу. Причиною він назвав закон про олігархів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.