Категорія
Новини
Дата

Міністри закордонних справ ЄС прибули до Києва. Це перша їхня зустріч за межами блоку

В Україні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ ЄС, вперше в історії поза нинішніми кордонами блоку, повідомив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба. Напередодні високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що блок збільшить військову підтримку України.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • «Сьогодні я збираю міністрів закордонних справ ЄС у Києві на першу в історії зустріч усіх 27 держав-членів за межами ЄС. Майбутнє України в ЄС», – написав Боррель.

I am convening today the EU Foreign Ministers in Kyiv, for the first ever meeting of all 27 Member States outside the EU.

Ukraine’s future lies within the EU. pic.twitter.com/1mz5gpB1qx

— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) October 2, 2023
  • Водночас Кулеба подякував ЄС та Боррелю за непохитну підтримку України і привітав європейських міністрів із прибуттям до Києва.
  • «Радий вітати міністрів закордонних справ ЄС на історичній зустрічі в Україні. Вперше в історії поза нинішніми кордонами ЄС. Але також і в її майбутніх межах», – додав він.

Glad to welcome EU foreign ministers at the historic meeting in Ukraine. For the first time in history, outside current EU borders. But also within its future borders. I am grateful to the European Union and personally to @JosepBorrellF for the unwavering EU support for Ukraine. pic.twitter.com/xPjPVExp3S

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) October 2, 2023
  • Напередодні у неділю, 1 жовтня, після першої особистої зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умеровим у Києві Боррель повідомив, що блок збільшить військову підтримку України після того, як Конгрес США пізно ввечері у суботу ухвалив законопроєкт про тимчасове фінансування, в якому не враховується допомога Україні. Боррель заявив, що перед «екзистенційною загрозою для Європи» ЄС хоче збільшити військову допомогу Україні.
  • «Давайте подивимося, що відбудеться в США, але зі свого боку ми продовжимо підтримувати і збільшувати нашу підтримку», – сказав Боррель.
  • «Українці борються з усією своєю мужністю та здібностями», – сказав він. Якщо ЄС хоче, щоб вони досягли більшого успіху, додав він, «ми маємо надати їм краще і більше озброєння».
  • Боррель заявив, що блок готує «довгострокові зобовʼязання щодо безпеки для України». На прес-конференції він зазначив, що сподівається, що держави-члени ухвалять рішення щодо збільшення допомоги «до кінця року», пише Reuters.

Контекст

Напередодні у США до закону, який передбачає фінансування роботи уряду на 45 днів, не увійшло положення про виділення коштів на допомогу Україні. Це питання було пріоритетним для демократів і викликало жваві дискусії, продемонструвавши розбіжності між представниками обох партій. Питання про допомогу Україні може бути розглянуте палатою представників уже у понеділок, 2 жовтня, пише Politico.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні