Категорія
Новини
Дата

Міноборони цьогоріч заощадило на закупівлях понад 16 млрд грн

1 хв читання

Міністерство оборони України цьогоріч зекономило на закупівлях понад 16 млрд грн, повідомив очільник відомства Рустем Умєров у колонці для Forbes Ukraine. Він нагадав, що міністерство створило окремі закупівельні агенції ДОТ і АОЗ.

На початку минулого року СБУ виявила схеми розкрадання бюджетних коштів на харчування українських військових. Тоді сума збитків, завданих Міноборони, оцінювалась у 119,5 млн грн. У грудні була запущена нова система закупівель для ЗСУ.

📲 Forbes Ukraine у WhatsApp. Підписуйтесь й читайте головне про бізнес та економіку

Ключові факти

  • За словами Умєрова, у рамках боротьби з корупцією було очищено систему всередині Міністерства. Зокрема, спільно з правоохоронними спеціалізованими та антикорупційними органами викрито «десяток ділків, які збагачувались на армії». 
  • «І тільки цього року зекономили на закупівлях понад 16 млрд грн», – заявив міністр.
  • Він нагадав про створення системи DOT Chain, яка дозволить контролювати тилові операції та постачання 24/7, моніторити постачальників і мінімізувати корупційні ризики.

Контекст

З 1 грудня 2023 року в Україні працює нова система закупівель для Збройних сил України, розроблена за принципами НАТО. Раніше всі повноваження щодо закупівель були зосереджені в департаменті ресурсного забезпечення Міноборони. Нова система закупівель складається з двох рівнів. На першому рівні – департамент політики закупівель Міноборони, на другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо займатимуться закупівлями: «Агенція закупівель у сфері оборони» (ДП «Державний оператор тилу») та «Агенція оборонних закупівель». 

Наразі АОЗ уклала контракти зі 102 вітчизняними постачальниками, з яких 45% – це виробники дронів, повідомив керівник департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський. У ДОТ показник за контрактами з українським виробником дещо вищий, оскільки легка та харчова промисловості мають розвинене виробництво в Україні. Наразі йдеться про 180 українських постачальників, з яких 110 – це речовий напрям.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд