Категорія
Новини
Дата

Міноборони цьогоріч заощадило на закупівлях понад 16 млрд грн

1 хв читання

Міністерство оборони України цьогоріч зекономило на закупівлях понад 16 млрд грн, повідомив очільник відомства Рустем Умєров у колонці для Forbes Ukraine. Він нагадав, що міністерство створило окремі закупівельні агенції ДОТ і АОЗ.

На початку минулого року СБУ виявила схеми розкрадання бюджетних коштів на харчування українських військових. Тоді сума збитків, завданих Міноборони, оцінювалась у 119,5 млн грн. У грудні була запущена нова система закупівель для ЗСУ.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • За словами Умєрова, у рамках боротьби з корупцією було очищено систему всередині Міністерства. Зокрема, спільно з правоохоронними спеціалізованими та антикорупційними органами викрито «десяток ділків, які збагачувались на армії». 
  • «І тільки цього року зекономили на закупівлях понад 16 млрд грн», – заявив міністр.
  • Він нагадав про створення системи DOT Chain, яка дозволить контролювати тилові операції та постачання 24/7, моніторити постачальників і мінімізувати корупційні ризики.

Контекст

З 1 грудня 2023 року в Україні працює нова система закупівель для Збройних сил України, розроблена за принципами НАТО. Раніше всі повноваження щодо закупівель були зосереджені в департаменті ресурсного забезпечення Міноборони. Нова система закупівель складається з двох рівнів. На першому рівні – департамент політики закупівель Міноборони, на другому – два новостворених держпідприємства, які безпосередньо займатимуться закупівлями: «Агенція закупівель у сфері оборони» (ДП «Державний оператор тилу») та «Агенція оборонних закупівель». 

Наразі АОЗ уклала контракти зі 102 вітчизняними постачальниками, з яких 45% – це виробники дронів, повідомив керівник департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський. У ДОТ показник за контрактами з українським виробником дещо вищий, оскільки легка та харчова промисловості мають розвинене виробництво в Україні. Наразі йдеться про 180 українських постачальників, з яких 110 – це речовий напрям.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд