Категорія
Новини
Дата

Митний безвіз з ЄС запрацює до кінця року. Україна приєднається до Конвенції про процедуру спільного транзиту

Україна приєднається до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, йдеться в повідомленні Мінфіну. Рішення прийнято 7 липня на засіданні робочої групи з питань відповідних конвенцій за результатами розгляду висновків Оціночної місії Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Єврокомісії.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Українська митниця може перетворитися на максимально зручний сервіс для бізнесу, вважає міністр фінансів Сергій Марченко. За його словами, NСTS прискорить проходження товарів через кордон. 
  • «Митний безвіз – це можливість швидкого переміщення товарів між 36 країнами ЄС. Водночас приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS – це важливий крок майбутнього членства України в ЄС», – наголосив міністр.
  • Після приєднання України до NCTS український бізнес зможе користуватися такими перевагами та спрощеннями: одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією); авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали; українські фінансові гарантії діятимуть ще в 35 країнах світу.
  • Очікується, що розпочати міжнародне застосування NCTS Україна зможе вже наприкінці 2022 року. Цьому має передувати прийняття Верховною Радою законопроєкту №7420 та законопроєктів про приєднання до двох конвенцій, здійснення всіх відповідних міжнародних процедур.
  • «Митний безвіз» – це також поштовх для розвитку логістичних, комерційних та торговельних хабів в Україні», – повідомив заступник міністра фінансів із питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Контекст

NCTS – технологія, яка лежить в основі європейської Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Україна розпочала застосування NCTS із листопада 2020 року – спочатку в пілотному режимі, а з 17 березня 2021-го розпочато етап національного застосування NCTS. Для переходу до міжнародного застосування NCTS Україна мала отримати запрошення, після чого приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

На липень 2022 року в системі вже зареєстровано більше 1100 трейдерів, близько 4500 працівників митниці, подано понад 5500 декларацій. 13 компаніям присвоєно статус фінансового гаранта. Розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.

Транзитні спрощення на національному рівні діють в Україні з березня минулого року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні