Категорія
Новини
Дата

Міжнародні резерви в лютому скоротилися на $1 млрд. НБУ продав на валютному ринку $2,5 млрд

Станом на 1 березня 2023 року міжнародні резерви України становили $28,9 млрд, свідчать попередні дані Національного банку. У лютому вони знизилися на 3,5% через інтервенції НБУ з продажу валюти для покриття різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У лютому НБУ продав на валютному ринку $2,5 млрд та викупив до резервів – $27,7 млн. Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця знизився порівняно з січнем 2023 року на $609 млн – до $2,5 млрд. 
  • На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло $2,5 млрд. З цієї суми: $2 млрд від Світового банку; $330 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
  • Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $570 млн, з яких $354 млн – за обслуговування та погашення валютних ОВДП, $154 млн – боргу перед Світовим банком, решта – боргу перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила МВФ понад $306 млн. 
  • У лютому внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів зменшилася на $130,7 млн. 
  • Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту, зазначили в НБУ.

Контекст

У січні міжнародні резерви України зросли на 5% і перевищили $29,9 млрд, свідчать дані Національного банку. Це сталося завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували чистий продаж валюти Нацбанком для покриття різниці між попитом і пропозицією на ринку. 

26 січня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25% та оновив низку макроекономічних прогнозів на 2023 рік. НБУ очікує темпи зростання ВВП на рівні 0,3% та інфляцію у 18,7%. Ключова причина перегляду прогнозів – ракетний терор із боку Росії та ймовірна ескалація вторгнення найближчими місяцями. 

НБУ припускає за базовим сценарієм можливе зменшення безпекових ризиків (ідеться про воєнні дії в рамках опору вторгненню РФ) з початку наступного року. Відтак у 2024-му реальний ВВП України зросте на 4,1%, а в 2025-му економічне зростання прискориться до 6,4%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні