Станом на 1 березня 2023 року міжнародні резерви України становили $28,9 млрд, свідчать попередні дані Національного банку. У лютому вони знизилися на 3,5% через інтервенції НБУ з продажу валюти для покриття різниці між попитом та пропозицією на валютному ринку.
Ключові факти
- У лютому НБУ продав на валютному ринку $2,5 млрд та викупив до резервів – $27,7 млн. Отже, чистий продаж валюти НБУ минулого місяця знизився порівняно з січнем 2023 року на $609 млн – до $2,5 млрд.
- На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло $2,5 млрд. З цієї суми: $2 млрд від Світового банку; $330 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
- Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті $570 млн, з яких $354 млн – за обслуговування та погашення валютних ОВДП, $154 млн – боргу перед Світовим банком, решта – боргу перед іншими міжнародними кредиторами. Крім того, Україна сплатила МВФ понад $306 млн.
- У лютому внаслідок переоцінки вартість фінансових інструментів зменшилася на $130,7 млн.
- Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту, зазначили в НБУ.
Контекст
У січні міжнародні резерви України зросли на 5% і перевищили $29,9 млрд, свідчать дані Національного банку. Це сталося завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували чистий продаж валюти Нацбанком для покриття різниці між попитом і пропозицією на ринку.
26 січня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25% та оновив низку макроекономічних прогнозів на 2023 рік. НБУ очікує темпи зростання ВВП на рівні 0,3% та інфляцію у 18,7%. Ключова причина перегляду прогнозів – ракетний терор із боку Росії та ймовірна ескалація вторгнення найближчими місяцями.
НБУ припускає за базовим сценарієм можливе зменшення безпекових ризиків (ідеться про воєнні дії в рамках опору вторгненню РФ) з початку наступного року. Відтак у 2024-му реальний ВВП України зросте на 4,1%, а в 2025-му економічне зростання прискориться до 6,4%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.