Категорія
Новини
Дата

Міжнародні резерви у серпні зросли на 13,7%, до $42,3 млрд – НБУ

1 хв читання

У серпні міжнародні резерви України збільшились на 13,7% або на $5,1 млрд і на 1 вересня становили $42,3 млрд. Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

Зростання рівня міжнародних резервів – позитивний сигнал для валютного ринку. Це свідчить про спроможність НБУ згладжувати надмірні коливання обмінного курсу.

Деталі

  • Така динаміка резервів зумовлена значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Нацбанком та боргові виплати країни в іноземній валюті, йдеться у повідомленні НБУ.
  • Раніше цього тижня Forbes Ukraine писав, що за підсумками серпня очікується зростання резервів на понад $5 млрд завдяки надходженню $8,4 млрд зовнішньої фінансової допомоги від ЄС і США.
  • Таким чином резерви відновилися до $42 млрд – рівня квітня 2024 року. До цього міжнародні резерви НБУ скорочувалися протягом пʼяти місяців поспіль.
  • Поточний обсяг міжнародних резервів значно перевищує пʼять місяців майбутнього імпорту товарів і послуг, що є високим показником.

Контекст

На 1 серпня міжнародні резерви становили $37,2 млрд, у липні вони знизилися на 1,8%.

Упродовж 2023 року міжнародні резерви України збільшилися на 42%. Торік на рахунки уряду України в НБУ надійшло $42,7 млрд. Найбільша фінансова допомога надійшла від Європейського союзу – $19,7 млрд.

У липні до держбюджету України надійшов п’ятий транш обсягом $2,2 млрд (1,7 млрд СПЗ) від Міжнародного валютного фонду у рамках чотирирічної програми механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF).

НБУ очікує, що цього року міжнародні партнери нададуть близько $38 млрд пільгових кредитів і грантів, наступного – не менше $31 млрд, а у 2026-му – $21 млрд. Про це йдеться в останньому інфляційному звіті регулятора. Фактичний обсяг зовнішнього фінансування за вісім місяців 2024 року становить $24,5 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд