Категорія
Новини
Дата

Міжнародні резерви України у липні знизилися майже на 2%, до $37,2 млрд – НБУ

1 хв читання

Міжнародні резерви України станом на 1 серпня становили $37,2 млрд, у липні вони знизилися на 1,8%, повідомляє пресслужба Нацбанку. Це повʼязано з валютними інтервенціями НБУ і борговими виплатами країни в іноземній валюті. 

Міжнародні резерви є високоліквідними активами НБУ в іноземній валюті та золоті, вони використовуються для проведення валютних інтервенцій та забезпечення платежів органів державної влади.

Ключові факти

  • Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 4,8 місяця майбутнього імпорту

Загалом упродовж липня динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників:

  • операції Національного банку на валютному ринку України. НБУ продав на валютному ринку $3,3 млрд та викупив до резервів $1,8 млн.   
  • надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло $2,48 млрд. За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено $185 млн.
  • переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют) У липні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на $342,9 млн. 
Інфографіка: Анастасія Левицька

Інфографіка: Анастасія Левицька

Контекст

Упродовж 2023 року міжнародні резерви України збільшилися на 42%. Минулого року на рахунки уряду України в НБУ надійшло близько $42,7 млрд. Найбільша фінансова допомога надійшла від Європейського Союзу – $19,7 млрд.

У липні до держбюджету України надійшов п’ятий транш обсягом близько $2,2 млрд (1,7 млрд СПЗ) від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках чотирирічної програми Механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility — EFF.

НБУ очікує, що в цьому році міжнародні партнери нададуть близько $38 млрд пільгових кредитів і грантів, а в наступному – не менше $31 млрд, у 2026-му – $21 млрд, про це свідчить останній інфляційний звіт регулятора.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд